| anonim_4396 a întrebat:

Părinții mei nu îl suportă pe prietenul meu și vor să ne despartă. Până la urmă am 27 de ani nu ar trebui sa ascult de părinți, dar vreau să-i fac să mă înțeleagă că vreau să mă căsătoresc.
Mama deja mi-a spus că nu vrea să fie bunică nu știu ce să fac. Cum să îi fac să îl accepte pe prietenul meu? Cum să discut cu ei?

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Tu încă locuiești cu părinți tai dau locuiești singura? Dacă nu. Îți recomand să te muți împreună cu iubitul.

| ancaval a răspuns:

Ce motive au părinții? Degeaba nu se bagă în relație.
Dacă nu vrei să asculți de ei, pleacă cu băiatul ăla și mai târziu vezi tu, unde te duce viața, îți asumi tot.
Dacă vrei liniște, pune băiatul să vorbească cu părinții tăi, tu nu ai nimic de zis, între ei e ceva, lasă-i să discute și să își rezolve neînțelegerile.

| Adry05 a răspuns:

Păi depinde ce au de nu-l acceptă. de unde să știm ce să le zici când nici nu știm ce au cu el

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu vor, asta este... poti sta cu el oricum. Pana la irma este viata ta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baiatul este țigan?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu cred ca iubitul tau e tigan sau vreun lefter popescu cu salariul minim pe economie pe pozitie inferioara, fara scoala si de asta nu il vor parintii tau