| anonim_4396 a întrebat:

Pastila de a doua zi isi face efectul daca dupa cateva ore s-a consumat alcool?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA, fiindca hormonii existenti in pastila de a 2-a zi (contraceptiva) din momentul in care ajung in organism isi exercita actiunea asupra ovarelor a caror activitate este inhibata si blocata, chiar si in cazul in care femeia este moarta de beata, in coma alcoolica. big grin

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai voie sa consumi alcool. E posibil sa nu isi faca efectul.