| Cjsjsjshhdhshaja a întrebat:

Pe 25 Iulie am făcut sex neprotejat. Pe 26 Iulie am luat pastila de a doua zi. Iar pe 1 August mi-a venit menstruația. Sunt șanse sa rămân însărcinată?
Sunt disperata ajutor!

7 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Dacă ți-a venit menstruația NU poți fi însărcinată. Mă miră că ai făcut-o fără să te documentezi.

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Dacă ai luat pastila de a doua zi și ți-a venit și menstruația atunci nu e posibil să fii însărcinată, chiar n-ai de ce să-ți faci griji.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Avand in vedere ca ai luat pastila si ti-a venit si menstruatia, nu ar trebui sa fie sanse sa ramai insarcinata, deci din acest punct de vedere, poti sta linistita.

Pe langa acest lucru, de ce spui ca esti disperata? Pai nu tu, adica voi ati facut sex neprotejat? Ma gandesc ca stiati la ce riscuri va supuneti, asa ca nu ar fi trebuit sa te surprinda aceste lucruri.

| mikekawkishug33 a răspuns:

Surorii mele i sa antamplat la fel, acum are 3 gemeni, ai grija!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramai gravida.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Pe viitor folosiți prezervativul corect, și de fiecare data!