| Koko21 a întrebat:

Pe ce data e ziua indragostitilor? si imi spuneti niste idei de cadou pentru iubit?

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

14 februarie, idei de cadou: fa-te disparuta

| RAY a răspuns:

In fiecare zi parerea mea, aia e doar o zi tampita atat, important e sa i dovedesti zilnic iubirea nu cadouri materiale o data pe an

| corbulalbrosu a răspuns:

Valentine's Day este Ziua Indragostitilor in traditia occidentala, fiind preluata si de noi in ultima vreme, care se sarbatoreste pe data de 14 februarie. In Romania, sarbatoarea traditionala pentru iubiti este Dragobete care este sarbatorita pe 24 februarie dar care nu se bucura de acelasi renume/recunoastere. Nu se ofera cadouri insa cei care sarbatoresc aceasta zi si-o petrec intr-un mod romantic cu persoana iubita, cu partenerul de viata sau trimit o felicitare unei iubiri secrete.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Sambata mortilor pe sistem

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Dăm un party?

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Da, cu apa sfintita si coliva

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Cu coliva aia pe care ai zis că mi-o aduci la şcoală, şi deh, a mâncat-o pisica.

| aXy99 a răspuns:

Depinde mult de ce ii place lui...o bratara, un parfum.

| alexandrualind a răspuns:

Pe 14 februarie si un electronic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 14 februarie e Valentine's Day. Fa-i ceva facut de tine, va aprecia mult. Poti sa ii faci o carticica din carti de joc perforate si legate cu un snur in care sa scrii lucruri pe care le iubesti la el.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Data ai aflat-o. Observ ca esti nascuta in anul 2000, deci neavand experienta sentimentala te vei rezuma doar la cadouri fizice, materiale. Propun sa-i dai iubitului un CD cu jocul care ii place cel mai mult, o minge de fotbal daca e fobalist, un tricou cu jucatorul preferat, manusi de box daca e pugilist, o carte daca ii place sa citeasca, toate acestea insotite de o rama cu fotografia voastra in ea. Probabil la despartire ea se va afla in gunoi, dar faci un gest misto. bafta!

| 4psiho a răspuns:

14 februarie.
Depinde de câți bani ai și de ce-i place iubitului!

| Andreeasps a răspuns:

14Feb. Vazusem mai demult niste pandantive frumoase in forma de inimioara numai ca era in 2 bucati care o formau, asa ca tu poti sa tii una si el una!

| Alexandrrrra88 a răspuns:

Eu m-am inspirat din lista asta cu cadouri pentru iubit pentru Valentine's https://www.my-man.ro/......ostitilor/ cam pentru orice buget