| lavylavy_2628 a întrebat:

Pe data de 17 am facut sex cu prietenul meu, foloseam prezervativ, a intrat cam 1.5 cm pentru ca era a 2 a oara pentru o clipa am observat ca a scos prezervativul, dar nu a intrat! Mi'a bagat degetul in vagin, este posibil sa fi avut lichid pre-ejaculator pe mana? Pe 7 trebuia sa imi vina ciclul, imi este frica sa nu fiu insarcinata! Am greturi si stai de lesin cand ma gandesc ca as putea fi gravida si ma dor sanii. greturile sunt de la stres sau sa imi intarzie de la o raceala pentru ca saptamana asta m`au durut ovarele sau din cauza cresterii bruste in greutate, iar sanii ma dor pentru ca trebuie sa imi vina? am avut scurgeri vaginale albicioase ca de obicei inainte de ciclu! Anul trecut cand am facut`o pentru prima data am avut acelasi sentiment, aveam impresia ca burta imi creste aveam gretzuri si mi-a intarziat ciclul 2 luni de atunci am intrat in depresie!

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ţie în primul rând îţi trebuie o consiliere psihologică, rişti să faci depresie.
Nu eşti însărcinată dar învaţă să te documentezi privind viaţa sexuală, învaţă să te cunoşti pe interior, învaţă să te respecţi (un minut prezervativ şi apoi facem manevre cu degetul ca să finalizăm fără prezervativ!).
Consumă ceai de creţişoară, este stimulent hormonal natural şi un ecograf pelvian să vezi dacă ai vreo afecţiune ginecologică (chisturi).
Pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Mi se pare prea scarbos...sa-ti bage degetul.
Tu de ce nu ii bagi degetul in p?
Acum revenind si vorbind serios.Nu cred ca ai ramas deoarece daca zici ca si anul trecut ai avut aceleasi simptome inseamna ca e normal.Nu cred ca a avut lichid pe mana fiindca ala preejaculator nu iese intotdeauna.

| lays a răspuns:

Poate e de vina subconstientul. dar orice e posibil.scuza-ma ca te intreb, dar daca ai trecut prin asa ceva, cum i-ai dat voie sa faca asta din nou?

| deea40 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata... deoarece. este la fel ca anul trecut.
Ciclul tza intarziat deoarece atunci cand iti incepia viata sexoala apare o dereglare a ciclului mentrual. este nermal deci nu trebuie sa te ingrijorezi
Pentru relaxarea ta fa un test de sarcina sau du-te la ginecolog...
Nu trebuie sa te speri sau sa te panichezi... pentru ca asta iti face rau daca esti imi relaxata si mai increzatoare vei vedea ca ttul este bine
Sper ca te-am ajutat
Bafta!

| Daiana_1431 a răspuns:

Cand iti incepi viata sexuala, menstruatia se regleaza. nu cred ca ar fi avut lichid pe mana. daca nu esti atat de sigura, mai bine fa'ti un test decat sa stai cu grija asta, si sa intri iar intr'o depresie. ai grija happy

| Daiana_1431 a răspuns:

Sunteti impreuna de 3 ani, de ce ti'ar fi frica? atunci nu s-a intamplat nimic, nu stiu ce varsta aveti, poate mai are experienta sau poate nu. nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. il inteleg si pe el. dupa o sa se ajunga la altceva.

| ServanaAtoni a răspuns:

Data viitoare spalati-va bine.
luati si niste pachete cu sevetele umede, aveti mai multa grija.
nu cred ca esti insarcinata. fa un test si linisteste-te.

| kllass a răspuns:

Nu esti gravida... daca intra 2 cm ...atunci era gravlaughing)))

| innocent_9644 a răspuns:

Menstruatia intarzie pentru ca ai facut. o.happy
E posibil sa fi avut lichid pe deget, insa nu e sigur.
Cel mai bine ar fi sa te duci la ginecolog si iti va spune.
Bafta, sper sa nu fie nimic.

| girllll a răspuns:

In lichidul pre-ejaculator nu exista spermatozoizi si nu ai cum sa fii insarcinata.

| mihaibrasov a răspuns:

Sunt teste de sarcina. Afli singura. Urinezi pe o chestie si daca se face roz ai bebe. Simplu.

| salutsuntstefan2 a răspuns:

Am o intrebare, cum ti ai dat seama ca a intrat 1.5 cm in tine? ai masurat cu rigla?

| lavylavy_2628 explică:

Fanta - Dupa ce s`a intamplat anul trecut am zis ca nu o m'ai fac nici o data.Nu am vrut sa o fac, nu este nici o placere pentru mine si mi-a fost foarte frica pe tot parcursul, dar suntem impreuna de 3 ani il iubesc foarte mult, a spus ca daca nu vreau nu o facem... Dar a inceput iar cu insistetele ca el are grija si nu se intampla nimic, totul o sa fie bine! (