| anonim_4396 a întrebat:

Este determinata placerea sexuala si de o viata sanatoasa? Legat de sport, testosteron, alimentatia sanatoasa, etc.

Intreb asta deoarece eu par mai satisfacut decat restul prietenilor din ce vorbim si am un alt stil de viata si eram curios daca conteaza si asta.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce simți cu creierul și cum simți este legat de sănătatea creierului, care este legat de sănătatea generală.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Goete a răspuns:

Incearca sa le dai partenera la restul prietenilor si vorbiti dupa

| Paul754880338 a răspuns:

Depinde din ce zona sunt si ce varsta au prietenii tai sau, mai ales daca nu cumva au fost "platiti" sa spuna ca simt mai putin ( adica sunt mai nesimtiti ) decat tine. Sunt curios cum se poate masura intensitatea acesta. Exista un aparat de masura, o unitate de masura sau vorbim doar de subiectivism. In acest caz, subiectivismul, da, chiar conteaza circumferinta bratului si cantitatea de brocoli consumata la cina. Am auzit ca daca mananci grau neincoltit si alergi la maraton simti sexul ca pe un salt cu parasuta.

| anonim_4396 explică (pentru Paul754880338):

De exemplu unul care este sedentar ( gamer) si se masturbeaza f des, si vorbeste des despre asta nu m-a crezut ca eu mi-am dat drumu vreo 14 secunde, eu m-am gandit ca fac sport de 10 ani si manac foarte sanatos, ma gandeam poate asta se datoreaza acestui fapt, incerc sa aflu ca sa vad daca se leaga cumva, sa dau niste sfaturi bune despre stilul de viata si sportul.

| Delu14paun a răspuns:

Contează, dacă ai o viață sănătoasă corpul tău produce mai mulți hormoni și testosteron și te simți mai satisfăcut