| AngelErmin a întrebat:

Pe voi nu vă deranjează faptul că vedeți cupluri peste tot, voi știind că nu o să aveți unul niciodată?
Hai recunoașteți!

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Te-ai gandit poate ca nu e totul asa roz cum pare? Prefer sa astept o persoana, care sa merite efortul si care sa ma aprecieze, decat sa fiu cu cineva, doar de dragul de a fi. Ai idee cate certuri se afla in spatele acestei fatade? Cate neintelegeri, poate si infidelitati. Cunosc foarte multe cazuri. Nu te mai gandi. Persoana, care va merita efortul, iti dai seama ca nu va veni usor. Fii mai pozitiv(a). Nu zic sa ramai singur(a), dar totusi nu cred ca ai vrea sa ai genul asta de relatii care sunt in ziua de azi. Cunoaste-ti valoarea si ce meriti. Sa nu te arunci in bratele cuiva doar din cauza singuratatii. Va fi bine.

Răspuns utilizator avertizat
48 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Absolut nici un deranj, eu sunt adeptul aventuriilor eu nu sunt facut pentru relatii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

știind că nu o să aveți unul niciodată.
Ca să ai un cuplu, ați fi trei, deci un triplu.
Nu ai de unde să știi asta. Ce poți ști sigur este că vei muri. Doar atât.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru AngelErmin):

Viitorul nu este unic determinat.
La structurile de pe lumea asta lipsite de viațâ. cele macroscopice supuse legii gravitației viitorul înseamnă sau cad, sau se învărt în jurul unu alt corp mai greu ca ele.
O structură vie, așa cum ești și dta, se află sub lege care le depășește pe altele. Legea supraviețuirii și a repruducerii prin urmași. Asta o dotează cu abilitatea specială de a utiliza resursele informaționale, iar rațiunea este una, conviețuirea socială este alta, pentru a trăi cu o finalitate asumată. Astfel dacă conștientizezi asta, nici un lucru nu mai este sigur 100%, nici chiar acela de a rămâne singur pentru totdeauna. Viitorul este sub hazard doar parțial. În rest, de când se naște, până moare, omul viitorul și-l crează.

| sadrian46 a răspuns (pentru AngelErmin):

Când simți, cum simți? Să clarificăm. Simți cu organele de simț. În rest gândești, raționezi, calculezi și în baza calculelor iei decizii și acționezi. Vrei o parteneră? Cauți, face un efort, să te întâlnești cu o fată o duduie liberă. Una te refuză, a doua te părăsește, a treia divorțează de tine. Ce faci în continuare? Cauți, faci curte, cânți la mandolină, spui minciuni albe, faci versuri, oferi un apartament ca momeală dacă ai, și continui. Până când? Până mai ai sânge în instalație. Așa înveți să îți dezvolți intuiția, să așa zis simți ce se va întâmpla. înainte să se întâmple. Nu poți avea unele lucruri, nu poți deveni împărat în Japonia sau să devii proprietar la Burj al Arab. Dar să faci rost de o fată, cum simți că nu poți, dacă nu ai încercat de 100 (una sută) de ori?

| Sofer a răspuns:

Chiar deloc. Ca nu stau sa ma uit pe strada de cupluri.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns (pentru AngelErmin):

Știu... Înainte când vedeam ma simțeam super nașpa dar acum sunt indiferent ca nu ma mai simt la fel.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am reusit sa trec peste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma deranjeaza. E vina mea ca i-am refuzat pe toti. laughing

| Paul754880338 a răspuns:

Pesimismul nu e deloc constructiv. De ce vrei sa crezi ca viitorul arata gri?!

Răspuns utilizator avertizat
| Paul754880338 a răspuns (pentru AngelErmin):

Intunecat, sumbru, fara motiv de bucurie, rece, pesimist

Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 a răspuns:

Sa fie si unul adevarat, nu numai ca sa aiba cu cine sa se afiseze pe strada! Mie? Chiar nu imi este deloc, asa cum altii pot sa aiba pot si eu, dar va veni la momentul potrivit tot. Niciodata sa nu spui niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns:

Eu sunt in relatie de ceva timp, deci nu ma deranjeaza alte cupluri.
Dar un lucru care ajuta e sa realizezi ca nu-s acele cupluri nici pe de parte ideale. Eu aveam chestia asta cand eram singura, unii prieteni imi pareau ca aveau relatii perfecte. Dar acum cand mi se plang de iubitii lor si vad cate probleme au, realizez ca si singur e bine. Cumva, odata ce crestem, vedem mai clar ce se intampla si ce nu ne-ar placea sau n-am dori noi sa acceptam.

Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns (pentru AngelErmin):

Stii ce inseamna incel? Informeaza-te, ca te descrie termenul.

| SLS92 a răspuns:

Moor, am lacrimi in ochi de la ras, nu ziceai tu ca nu e asa cool sa ai o relatie new ray laughing)

| SLS92 a răspuns:

Ca sa iti raspund totusi la intrebare nu ma deranjeaza, ma doare enorm, cred ca am 6 ani de cand nu am mai intrat intr-un parc din capitala, din cauza asta si nu glumesc absolut deloc

Răspuns utilizator avertizat
| SLS92 a răspuns (pentru AngelErmin):

E greu stiu, eu m-am inchis si mai mult in mine din pricina asta, intr-o luna daca am raspuns la un apel telefonic si asta de la parinti, bineinteles de la maicamea, taicameo deja nici nu se mai oboseste sa ma intrebe CE MAI FAC cu JOBUL pentru ca simte si stie ce e in sufletul meu

Răspuns utilizator avertizat
| Slavitesti a răspuns:

E trist, stiu cum e, chiar ma bucur cand aud ca cineva se desparte

| Rotumo a răspuns:

Pe mine nu mă de ranjează fiindca cuplurile pe care le văd nu mă detanjează ea adevărat ca și eu aș vrea o iubita dar momentan e cam dificil lucrul asta fiindca sunt indragostit de o fata de 10 ani si eu am 14

| Rotumo a răspuns (pentru Rotumo):

Scuze de greseli.

Răspuns utilizator avertizat
| Rotumo a răspuns (pentru AngelErmin):

Nuștiu bă in mod normal mă indragostesc de fete 14 15 ani dsr habar nu am ce s-a intamplat cred ac e de la izolarea in carantina si doar cu ea am apucat s-a vorbesc

| BananaJoe94 a răspuns:

Nu ma deranjeaza