| anonim_4396 a întrebat:

Penisul meu e circumscris?
Salut, o sa trec direct la subiect, nu imi dau seama daca penisul meu e circumscris sau necircumscris? am cautat pe internet si nu am găsit vreun raspuns relevant.
In stare flacida am o pielita care il acopera, dar chiar daca este flacid pot sa o trag până jos de tot fara sa simt vreo incomodare sau orice.
Iar cand este erect pielita se ruleaza pana in jos de tot și penisul ramane cu capul liber, fara sa simt vreo durere daca trag pielita pana jos.
Stiam ca daca nu esti circumscris nu poti sa tragi pielea pana jos, dar daca ești circumscris nu ai mai avea pielita. Ma lămurește cineva?
Tin sa mentionez ca am 15 ani.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul circumcis se obtine doar printr-o manevra de circumcizie (taiere cu bisturiul) imprejur.
Circumcizia se intampla la bebelusi doar la evrei sau in caz de fimoza, efectuata de chirurg,
Cum nu esti evreu si nici nu-ti aduci aminte sa fii avut o asemenea operatie, nu ai cum sa fii circumcis.
De fapt, este foarte simplu sa vezi asta, daca penisul tau are o pielita care il acopera cand este in stare flasca, atunci este necircumcis!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin operatia denumita ciecumcizie, se indeparteaza complet, in totalitate preputiul, adica acea piele mobile care exista pe orice penis normal (necircumcis). Pentru a intelege imagineaza-ti un par/o bata sau un penis artificial care intotdeauna are glandul (capul) la vedere, neacoperit. Nu se poate trage pielea pana jos in cazul penisului afecta de FIMOZA. Iar in cazul penisului care a fost circumcis NU mai ai ce trage ''pana jos''. Sper ca explicatia oferita sa fie pe intelesul tau. big grin

| mihai69 a răspuns:

Dacă intră într-un cerc, e circumscris.

| Emilian65 a răspuns:

Întreabă părinții dacă ai făcut operație de circumcizie când ai fost mic.

| lpavel a răspuns:

Ce probleme va faceti voi copilasii laughing Sunt adult dar inca nu am auzit de asa ceva... laughing