| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieti: Am si eu o intrebarebig grin Voi ce parere aveti despre fetele cu strunga? Va plac? Dar cele plinute, Nu grase. stiu ca e o tampenie de >intrebare::" Scuzati`ma:*(scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| Adixuuu a răspuns:

Cele cu strunga nu prea stiu ce sa zic au ceva special la ele, iar fetele plinute sunt perfecte pentru ca 1)au forme 2)nu sunt foarte grase incat sa le iasa suncile afara 3)nu sunt slabe incat sa nu ai ce sa vezi al ea sa fie bat fara forme

1 răspuns:
| ipocrit a răspuns:

Ok, sa fim clari. potrivit dex, si citez- Litere: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Explicatia cuvantului strunga, dictionar explicativ roman (DEX)
STRÚNGĂ, strungi, s.f. 1. Loc îngrădit la stână, unde se mulg oile; p. restr. deschizătură, portiţă îngustă făcută în acest loc, prin care trec oile una câte una la muls. ♦ P. gener. Loc îngust de trecere. ♦ (Pop) Trecătoare îngustă (între munţi); defileu, strâmtoare. 2. (Pop) Strungăreaţă (1). – Cf. alb. s h t r u n g ë.
deci. daca ai branza te cer de sotie.