| sopranaCadaverica a întrebat:

Pentru baieti. Sa zicem ca va place o fata online, cu care vorbiti, dar nu va puteti intalni inca. Si va vedeti la web. Puteti spune precis daca va dati seama daca e 'chimie', atractie?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stau pe camera cu o clandestina fara sa ma vad, ori laie sau balaie

| sopranaCadaverica explică (pentru mgtow):

Pai sa zicem ca aveti conversatii frumoase si te atrage intelectual. Dar amandoi sunteti in carantina si nu va puteti intalni inca. Acesta era contextul...

| mgtow a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

I-as zice ca sant un tip care vrea sex sa simta placerea vietii si cand nu mai am chef de ea o anunt cu preaviz, relatiile astea nu mai tin deloc cu sperante de durata zic

| sopranaCadaverica explică (pentru mgtow):

Nu tin pentru ca lipseste comunicarea.
Trebuie sa inveti sa comunici...ca sa...comunici. laughing Nu e suficient sa vrei. Si multi sunt varza la partea asta.
In plus, daca nu exista pasiuni si interese care sa va lege, e normal sa se sfarseasca repede

| mgtow a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Poti fi cel mai bun roman sa ti pe una langa tine ca tot te va trada in viata, femeile sant curve

| Adry05 a răspuns:

Normal, lucrurile astea poți să le simți și doar scriind, dar există și cazuri în care te întâlnești și realizezi că nu e aceeași energie ca pe net.

| romeo78 a răspuns:

Problema la online este falsitatea din spatele ecranului.
La fel ca și în viața reală, în spatele ecranului stau de obicei doar fetele cu tupeu, cu interese. Este foarte greu, imposibil chiar să îți dai seama de o realitate concretă.
Prea mult se vinde o imagine, un fizic, s...l, dar mult mai puțin sufletul.
Iar, în o relație, e bine ca să te cunoști real, dar numai în public, numai ca persoanele de încredere să știe unde pleci.
Sunt mult mai multe riscuri, decât succese în relațiile virtuale!

| RAY a răspuns:

Puteti spune precis daca va dati seama daca e 'chimie', atractie?
in femei sa nu crezi nicioadata,sunt parsive,false, prefacute, mincinoase, ipocrite, femeile iubesc doar bani si ofera vaginul lor atat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dacă intri în călduri când deschizi telefonul, e un semn.

| sopranaCadaverica explică (pentru sadrian46):

Stiu ca vreti sa pareti ironic, dar ironia dvs e de fapt un adevar colosal, dovedit de psihologie. )) Nu dezvolt.
Ma asteptam sa primesc raspunsuri la obiect, fix pe tema intrebarii. Mai ales din partea unor persoane cu suficienta maturitate, care ar putea sa imi fie bunici.

| sadrian46 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Avâbs eu 37 de ani pe un picior, ți-aș putea fi, dacă l-aș fi plodit eu pe taică-tu.

| Drimmero a răspuns:

Se poate intampla sa simti chimie cu persoana aia, sa te intelegi, chiar sa te atraga modul de gandire, cum scrie, poti sa-ti faci asa o mica idee, dar nu e definitiva pentru ca pe net e cumva, iar in realitate poate fi altfel. Daca deja va si vedeti la camera inseamna ca se aduna acolo o oarecare incredere. E posibil sa simti vibe, chimie, atractie chiar si pe net, am patit-o si eu si nu credeam ca e posibil mai ales ca-mi impusesem din start un zid, o garda sus pusa, dar venind natural m-a luat prin surprindere si ma intriga ideea, insa pe pielea mea am invatat si ca daca o arzi prea mult in vorbarie se cam duce focul, adica oricum se duce atractia aia ca n-ai cum sa aveti mentinere pe net, dar raspunsul e da, poti simti si astea, desi nu stiu cat de sanatos e )))

| SilentRain a răspuns:

Relațiile pe net sunt o mizreie

| Sofer a răspuns:

Sa zicem e puțin spus. Chiar vorbesc cu o fata pe mesaje, apel video în fiecare zi și ne spunem toate chestiile ca ne iubim și de astea și ea e fericita când ma vede.

| SG1995 a răspuns:

Categoric da, acum un an am cunoscut o tipă pe net. Am vorbit cu ea weeb, de cum am văzut-o știam că e tipul ăla de femeie de care mă îndrăgostesc și tipa nu voia decât o aventură, nu că era ceva greșit cu asta, dar dacă urma să ne vedem pur și simplu era clar că mă voi îndrăgosti de ea așa că i-am dat reject. Ideea e cam așa, sunt persoane care dacă au o anumita personalitate știi sigur din prima că e atracție și că pe viitor vor însemna o nebune emoțională.

| siriusblack98 a răspuns:

Greu de zis. Am întâlnit cazuri și cazuri. Depinde cât de sinceră este respectiva persoană în comportament, gesturi și vorbe pe video conferință. Pentru că irl mi s-a întâmplat să se comporte total diferit de zici că stăteam de vorbă cu o altă persoană.

| Apokales a răspuns:

Nu. O vezi fizic si zici ca da, vorbesti cu ea si vezi ca sunteti pe aceiasi lungime de unda si poti spune da, dar convietuirea este mai complexa de atat. Pana nu stai cu acea persoana in aceiasi casa nu ai cum sa-ti dai seama "precis". Obiceiurile idioate nu le vezi prin web.

| Crackman a răspuns:

Pana nu vezi fizic

| NotNamed a răspuns:

La mine atractia este mentala. Daca rezoneaza ca gandire cu mine mi.a picat cu tronc. Presupun ca pe tine te interesează fizicul mult de inca ești indecis din convorbire

| sopranaCadaverica explică (pentru NotNamed):

Sunt fata.
Si daca intalnesti o femeie cu dintii strambi, care se uita crucis si schioapta, dar vorbeste despre teoriile hegeliene si iti citeaza din biblie in ebraica... ti se pare atractiva, nu?
Putina maturitate, va rog

| NotNamed a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

N.am spus ca nu ma interesează fizicul. La fizic trebuie doar sa se îngrijească si sa nu aiba handicap si sa arate normal. Nu caut sa fie fotomodel.

| troleibuz a răspuns:

Mi s-a intamplat sa fiu dezamagit dupa ce am cunoscut-o in realitate. Nu se potrivea cu imaginea din mintea mea

| Paul754880338 a răspuns:

Iti poti da seama daca este atractie si din conversatie.

Răspuns utilizator avertizat