| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca nu am cu cine discuta despre asta, pun problema aici. Suntem impreuna de 9 luni de zile. Acum doua saptamani a plecat intr-o delegatie, si astazi am aflat ca m-a inselat dintr-un e-mail, pe care eu nu ar fi trebuit sa-l vad. Oare ar trebui sa abordez problema cu el cand vine acasa? Sau acum? Ne intelegem de minune, si nu m-as fi asteptat la asa ceva din partea lui. Nu a dat niciun semn cum ca ar aveam nevoie de altcineva...

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asteapta sa vina acasa si sa-l poti privi in ochi.
Pana atunci,te calmezi si tu si poti lua decizia corecta.
In plus,vei gasi si modul in care sa discuti cu el, in functie de ce hotarare iei.
Usor n-o sa fie, mai ales ca totul parea minunat...
Gandeste-te bine.

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Stii, cu fiecare ora care trece, simt ca pot sa-l iert, ca vreau sa-l iert... Dar noaptea trecuta dupa ce am postat intrebarea, am adormit, si m-am trezit in mijlocul noptii plangand...

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu-i usor.Esti inca socata, e prea proaspata rana.Plangi,urla,fa ce-ti trece prin minte ca sa te descarci, trebuie sa deapasesti socul, pana vine el.Pana ii vorbesti. Hai, curaj!

| Crisu a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa discuti serios cu el despre asta. Intr-o relatie este nevoie de comunicare. Poate are o explicatie plauzibila sau cine stie? Dar oricum, de discutat tot trebuie sa discutati.

| nekane a răspuns:

Orice problema trebuie infruntata si discutata pentru ca nu va trece de la sine. Fara circ si scandal cred ca e o dovada de maturitate si intelepciune.Acum doar tu stii daca ai puterea sa ierti infidelitatea si daca poti depasi momentul.Bafta!