| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au o relatie s au au avut o relatie de lunga durata.
ce va facut s au ce v ar face sa rupeti definitiv relatia.Sa zicem dupa o durata de cinci ani!?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O sa-ti spun motivul pentru care s-a despartit o buna prietena, casatorita de 8 ani,care avea si copil de un an. Femeia, ajunsese sclava tuturor, nu exagerez.Crestea copil,gatea si curata si pentru familia ei si pentru a socrilor(nu erau bolnavi,le era... lene,si ea nu suporta mizeria),cobora la magazinul familiei,pe care ea il deschidea,ea curata,ea servea, ea facea cafele, urca din 3 in 3 ore sa schimbe si sa hraneasca copilul,astepta sa se trezeasca barbatu-sau pe la unu ca sa poata sa stea jumatate de ora in locul ei sa mearga sa faca mici cumparaturi,se intorcea,servea masa,isi lua copilul in magazin si statea acolo pana seara, servind si intretinand atmosfera. Daca avea noroc, mai iesea si cateva minute la plimbare cu caruciorul.In timpul asta, barbatu-sau lua bani din casa si mergea sa joace pariuri, ca de multe ori ramanea fara bani de lapte la copil.Si,ca si cum toate astea nu ajung,barbatu-sau refuza sa munceasca.I-a propus sa mearga la munca,i-a gasit chiar loc de munca, dar el era "patron" si nu numai ca a refuzat, dar n-a vrut sa-i mai vorbeasca doua saptamani ca l-a "jignit".Si-a luat femeia copilul si dusa a fost...

| Anca a răspuns:

Nu am avut o relatie de 5 ani, dar iti pot spune in legatura cu una de 3.

Eram total nepotriviti si nu ne iubeam. Ne-am incapatanat sa ramanem impreuna, pentru a nu recunoaste un lucru evident : "Suntem 2 persoane total diferite"

Ce lucruri m-ar face sa renunt la o relatie de lunga durata :

Cam ce m-ar face sa renunt la orice fel de relatie. Cu atat mai mult as renunta mai usor decat la o relatie pasagera pentru ca m-a durea mult mai mult daca anumite lucruri ar veni de la o persoana in care am avut incredere atata timp, ca de exemplu :

- minciuni f grave ( orice om minte, e un pacat pe care il vom duce intreaga viata. Dar depinde despre ce minciuni e vorba. Daca nu ma afecteaza pe mine in mod direct, atunci pot trece peste.)

inselat ( nu accept sa fiu inselat si nu iert o infidelitate )

violenta fizica si verbala ( consider ca un om care ma loveste si ma injura, nu ma respecta deloc. Iar respectul e unul dintre cele mai importante lucruri in a cladi o relatie de viitor ).

gelozia exagerata si posesivitate ( Cand sunt intr-o relatie vreau sa apartin doar mie insami. Nu sunt proprietatea nimanui. Daca acest lucru EL nu l-ar intelege, mi-as lua zborul )

| Anca a răspuns:

Bogdan, crede-ma nepotrivirea de caracter nu apara din prima.
De ce? Pt ca esti asa indragostit/a incat micile nepotriviri nu sunt un obstacol in calea ta. Ti se pare chiar amuzant el sa nu vrea copii si tu sa vrei 3. Nu le iei in calcul la inceput pentru ca esti prea orbit!

Dupa cativa ani doar, devin suparatoare.

Deci nu mai vorbi din auzite!

| Anet a răspuns:

Eu am avut o relatie de 3 ani si ceva si am intrerupt-o din cauza faptului ca se instalase monotonia,nu puteam sa ii spun absolut nimic pentru ca se enerva din orice si urla la mine lucru pe care eu pur si simplu nu il pot accepta,nu mai era deloc ca la inceput si era super gelos, atat de gelos incat eu nu aveam parte de niciun strop de libertate, trebuia sa ii dau zilnic raportul mai ceva ca infractorii.Il iubeam super mult dar pur si simplu nu am mai putut rezista asa si ne-am despartit, iar acum privind in urma am ajuns la concluzia ca e cel mai bun lucru pe care l-am putut face atat pentru mine cat si pentru el, fiindca in momentul de fata amandoi suntem mult mai fericiti unul fara altulhappy

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Ce sfat as putea sa iti dau? pi cred ca dupa atata timp ar fi sa nu il mai iubesc, sa nu ne mai intelegem din toate punctele de vedere desi 5 ani mi se pare mult totusi dar decat sa stai langa o persoana care sa iti faca viata un calvar mai bine o lasi. fundita?

| pinkystyleツ a răspuns:

Wow 5 ani.E destul de mult.Pai daca m-a inselat, sau etc...

| Vanessa12 a răspuns:

Daca m-ar insela
daca daca m-ar minti in continuu
daca ar profita de mine
mai multe

| vivi85 a răspuns:

Buna eu am o relatie de 5 ani si am ajuns intr-o faza in care sunt si eu intr-o dilema daca sa ma despart sau nu.La mine motivele sunt:indiferenta, necomunicare, senzatia ca desi sunt cu el sunt tot singura.Altele ar fi clar da despartire daca m-ar insela, sau ar da in mine, bautura...

| bogdan121_5952 a răspuns:

Fetele astea nici ele nu stiu ce vor, uitate la raspunsurile lor dupa 4, 5 ani iti spune neportrivire de caracter, indiferenta, sau (sa nu il mai iubesc).nu sant genul de baiat care sa dau intr-o fata dar asta merita toate ****e si batute.

| ionut_7875 a răspuns:

Pai ma baiatule depinde ce fel de despartire intelegi tu dac ma /te insala iti dai seama depinde