| Silviu0792 a întrebat:

Pentru cei care nu ati avut niciodata o relatie si ati atins pragul de vrajitori 30, ce motive ati gasit pentru situatia in care va afli in ciuda presiunii parintilor, care habar nu au cat de ''usor'' iti poti face o prietena? Mie unul mi s-a luat tot incerc sa le explic o chestie, ei o tin pe a lor, ca sunt frumos, ca mortii mei, etc, mai bine as pleca din casa lor si gata

48 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar spune-le fratioare sa-ti prezinte ei o fata, daca sunt asa preocupati de subiectul asta...sau s-o intrebe pe sor-ta de ce nu-ti prezinta ea pe vreuna dintre prietenele ei.

| darrio2007 a răspuns:

La cum te exprimi, cred ca vei fi tot in casa lor si la 40.

| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste frumos, te rog. Nu te-am jignit cu nimic.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta frate tu locuiesti cu parintii la 30 de ani?

| Drimmero a răspuns:

O intrebare de bun simt: De ce scopul vietii e sa-ti faci o relatie? Doar asta conteaza in viata?

| nevermatch a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, in viata conteaza bautura. Jesus!

| Drimmero a răspuns (pentru nevermatch):

Cu ce e mai presus o relatie fata de nu stiu...viata in sine? Dar serios raspunde

| nevermatch a răspuns (pentru Drimmero):

Nu pot raspunde serios la o intrebare care nu intreaba absolut nimic. Suntem adulti, ar trebui sa fim in stare sa vorbim in termeni reali, despre fapte concrete.

| Drimmero a răspuns (pentru nevermatch):

Ok, poftim fapta concreta. Priveste cate intrebari de genul exista aici numai in ultimii 2 ani de zile si cati oameni ca ei nu sunt care isi pun problema unei relatii. De ce e asa important sa ai o relatie? de ce e mai importanta decat viata in sine in sensul ca multi prioritizeaza o relatie ca fiind scopul vietii cand sanatatea, cariera sau sa fii fericit conteaza mult mai mult, are si relatia avantajele ei dar e pacat sa lasi viata sa treaca pe langa tine ca stai cu gandul la o relatie si iti pui multe probleme. Multi dintre ei considera ca singura lor problema in viata e faptul ca nu au o relatie, pai astia sunt oameni mega norocosi, altii n-au maini, picioare, stau in carucior cu rotile, au cancere...astea sunt probleme reale, nu ce au ei.

| Catrice a răspuns:

Dacă la 30 ani stai tot cu ei...cred și eu.

| wildthing a răspuns (pentru Catrice):

E usor de zis, dar daca nu o castiga omu' destul de mult, ce sa faca? ...sa dea tot salariul pe chirie?

| Silviu0792 explică (pentru Catrice):

Stiu, maicamea mai imi spune ca nu am relatie din cauza ca sunt zgarcit, alte sfaturi de red pill mai ai prin mintea aia seaca? rolling on the floor)

| Silviu0792 explică (pentru wildthing):

Iti dai seama cati baieti independenti la casa lor au relatii de la 30 de ani in Romania e plina lumea de ei rolling on the floor)) ai dreacu cu mama lor de bogatani

| Catrice a răspuns (pentru Silviu0792):

Atât de seaca ca am casa mea de la 20 ani.
Alte detalii despre tine și motive pentru care nu ai relație?

| Catrice a răspuns (pentru wildthing):

Am întâlnit multi chiar care câștigă minimul pe economie și sa nu mai stea cu părinții de la 22-25 ani, nu neapărat ca aveau relație și vroiau familie la casa lor.

| nevermatch a răspuns (pentru Catrice):

Cu ce te ocupi de ai casa ta de la 20? Sau te referi la chirie?

| Catrice a răspuns (pentru nevermatch):

Cu ce nu m-am ocupat. Am strâns bani din alocație, munca, când mai primeam bani mai multi de la rude, colinda și după primul an de facultate am avut casa mea...nu era ceva scump ce era mai ieftin la vremea aia o garsoniera care pentru nevoile mele de atunci îmi ajungea.

| nevermatch a răspuns (pentru Catrice):

Ai strans minim 35-40k euro din colinda si alocatia de 42 de lei si minimul pe economie? Right.

| Catrice a răspuns (pentru nevermatch):

E 50k un apartament cu 2 camere pe aici lul și ai omis partea cu munca...am început de la 16 ani și am continuat și pe timpul facultății.

| Catrice a răspuns (pentru Catrice):

Cel mai mult la colinda am făcut 1500-1600 lei, mergeam și cu uratul. happy

| nevermatch a răspuns (pentru Catrice):

Daca nu ai platit chirie, mancare, haine, taxa de scolarizare, nimic in toata perioada aia si ai avut finantare ca sa poti pune deoparte, sa zicem ca te cred si bravo tie. But I call bullshit. Nu mai pleca nimeni din tara daca in 4 ani de minim pe economie puteai sa-ti iei garsoniera.

| Catrice a răspuns (pentru nevermatch):

Am fost la buget și am stat la cămin. Mâncare da, ca orice student de acasă mai mult laughing când am luat eu acum ceva ani am găsit și ieftin ca era totuși departe de centru.

| Catrice a răspuns:

E clar acum de ce nu te vrea nimeni laughing

| Catrice a răspuns:

Frate,înțeleg,ai frustrări, duci lipsa...da vezi ca și la psihiatrie duc lipsa de pacienți, eu recomand sa le faci o vizita, ai nevoie
Am trecut de 20 de mult.

| Catrice a răspuns (pentru Catrice):

Și nu înțeleg de unde ai tras ru concluzia ca stau pe 1200 pe luna... dacă tu atât iei ca de atât esri în stare nu e vina societății.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ohoo cineva a revenit cu un cont nou. Vezi ca berea e mai buna.

| SD99 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Da-l mah in poola mea bagamiash poola in mortii lui si tot site-ul asta, auzi la el, imi da el mie lectii de viata .....auzi ce imi spune in privat ca sunt sarac si nu am bani, bagamiash poola in masa aia care l-a **** retardat, imi da el mie LECTII DE VIATA

| SD99 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ma cunoaste el pe mine stie ce job am ce fac si cum ma descurc in viata, si-a dat el seama el seama ca si-a permit sa ma ia la rost el care la 20 de ani nu i-au dat nici flocii la poola dar e stapan pe banii lui

| SD99 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Bagamiash poola in mortii lui ca nici numai stiu sa scriu corect la cat m-a enervat bou asta, ****-as pe ranitii lui... cat m-a enervat bah, auzi ce motive sunt pentru care nu te plac fetele, pai ce mortii mati daca ti le-am expus, tu ma intrebi asta, ca imi iau AVERTISMENT sa te injur > cum fac dau numai de din astia care ma intarata, acum sa isi bage poola in masa ii dau frigidere

| SD99 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Imi lasi un mesaj in privat cu un Instagram daca vrei sa mai vorbim, ca nu am adresa valida si nu o sa mai imi fac alt cont, tu pari de treaba si poate mai vorbim TE PUP

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SD99):

Ok. Stai ca iti trimit acum instagramul in privat

| Anuket a răspuns:

Mai ai de lucrat la comportament.

| Cheo0S a răspuns:

Gasesteti alte persoane care te apreciaza pentru cine esti asa singur si virgin la 30.
Nu prea ai ce sfaturi sa primesti pe aici, majoritatea se flexeaza ca nu mai stau cu parintii de la 19 ani de parca asta ar fi o realizare in viata.

| Cheo0S a răspuns (pentru Cheo0S):

Nu neaparat iubita, prieten, prietena, oricine.

| nevermatch a răspuns (pentru Cheo0S):

Si de ce nu ar fi asta o realizare in viata?

| Cheo0S a răspuns (pentru nevermatch):

Pentru ca nu ajuta/a ajutat pe nimeni daca nu mai stai cu parintii.

| nevermatch a răspuns (pentru Cheo0S):

Are you serious? Te ajuta sa te responsabilizezi, sa devii independent si sa nu ajungi ca OP la 30 de ani, in scutec, dupa fusta lui mami, speriat de ce zic rudele despre viata ta.

| Cheo0S a răspuns (pentru nevermatch):

Nu inteleg ce legatura are.
Poti fi responsabil si daca stai cu parintii. Esti cumva Endo?

La fel cum poti sa fi iresponsabil. Si plecat de acasa, asta tin e numai si numai de Persoana.

| nevermatch a răspuns (pentru Cheo0S):

Am vazut.

acum 20 ore | Silviu0792 explică (pentru Endita4689):
E greu sa te muti singur, mai ales in Romania, ma bate gandul dar nu fac suficienti de multi bani incat sa imi permit luxul asta

| nevermatch a răspuns:

Nu pleca din casa lor, daca nu ai plecat pana la 30 de ani, nicio sansa sa te descurci singur. O sa ajungi un boschetar.

| nevermatch a răspuns:

Ai intrebat o prostie care s-a mai intrebat de un milion de ori pe site-ul asta si stii asta, ca doar esti omniprezent. Ai vrut sa creezi putina valva si ti s-a indeplinit dorinta.

| Silviu0792 explică (pentru nevermatch):

Putin probabil o fi asta de ce sa te mint?

| Silviu0792 explică (pentru nevermatch):

Nu vezi, mai nou dau de persoane independiente financiar la nici 20 de ani pe aici prin comentarii, o sa faca asta o avere din colindat esti nebun ....vai de capul lui, imi e si mila de el

| nevermatch a răspuns (pentru Silviu0792):

A incercat si ea.

| SD99 a răspuns (pentru nevermatch):

Eu nu am nicio vina, m-a provocat, cum sa raman PASIV, cand scoti basini din astea cu mine ca vezi doamne 30 de ani stai la parinti si te intretin, spre surprinderea lui o sa afle ca e un lucru chiar BUN, ca nu platesc nimic si vreau ce vrea poola mea cu banii castigati din munca, dar la cum e mintea lui cat oo nuca E GREU

| SD99 a răspuns (pentru nevermatch):

Si am incercat sa ii explic pe un ton calmat si lui si aluia de e tovaras cu mgtow de da banii la curve sa dea si el la buci, ca, nu e neaparata nevoie sa te intretii singur ca sa ai o prietena, nu e o necesitate sa zic asa, soramea sta cu prietenul ei si ala nu are propria lui locuinta asa ca idee, nu se intretine singur .....pey cand citesti din astea normal sa te enervezi si sa iti bagi poola in unii care HABAR NU AU CE ZIC

| Endita4689 a răspuns:

Să nu te certi cu părinții tăi, indiferent pe ce temă. Va veni o vreme când îi vei pierde (chiar dacă vor fi bătrâni când se va întâmpla), mai bine petreceți momente frumoase!
Chiar dacă îți este greu să îți faci o relație, nu dispera, dă-ti timp! Poate se va întâmpla la un moment dat. Nu da nimănui explicații!
Ideal ar fi să te muți singur, dar să păstrezi legătura cu părinții tăi.

| Silviu0792 explică (pentru Endita4689):

E greu sa te muti singur, mai ales in Romania, ma bate gandul dar nu fac suficienti de multi bani incat sa imi permit luxul asta