| anonim_4396 a întrebat:

Pentru Femei!

Cum ai reactiona daca ai fi in oras, la cumparaturi sau la plimbare si ar veni la tine un barbat si s-ar prezenta spunand ca i-ai atras atentia sau ca te place, iar apoi sa iti ceara o data de contact pentru a te cunoaste, ai accepta? Daca nu, de ce nu? sau..ai prefera o altfel de abordare? daca da cum? Sunt un tip singur si atunci cand imi place o fata in oras sau la magazin, simt nevoia sa o cunosc, cum ma sfatuiti? Este buna aceasta abordare sau ar trebui putin altfel?

26 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prefer să mă abordeze așa decât pe net sincer. iar cu acceptatu depinde de el cum arată, ce vibe îmi transmite, cum mă abordează etc.

| Freya1 a răspuns:

In primul rand nu as accepta pentru ca am o relatie, dar si daca nu as avea probabil tot nu as accepta.
Bai nu stiu cum sa iti explic dar in ziua de azi nu prea merge asa.Foarte multe persoane se cupleaza pe internet, la munca sau prin cunostinte.Nimeni nu își mai face relații asa pe strada pentru ca in ziua de azi e cam periculos.Multe ne ferim de persoane de genul si mai ales sa le dam numarul de telefon sau adresa pentru ca nu sti cine sunt si cu ce se ocupa si nu risti sa patesti ceva.
Cred ca indicat ar fi daca te-ai învârtit printr-un cerc de oameni si ai gasi fete cu care sa interactionezi.Sau pe internet sa cauti cunostinte vechi, foste colege, vecine ca altfel mai schimbi o vorba.

| ancaval a răspuns:

Prima dată îl ascult, din respect, cum ascult și pe cei cu reclame, etc. Eu nu fug, sau ignor, dacă cineva vrea să-mi vorbească frumos. E urât să ignori.
Dacă se vede, sau simt eu, că omul e de treabă, aș accepta DOAR o prietenie cu el. Nimic mai mult.
Pentru o RELAȚIE...e un drum lung de parcurs, și cu multe obstacole.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În general tipii care abordează așa sunt dubioși. Dacă ești la o petrecere, o cafenea, o ieșire cu prieteni comuni e altceva, acolo ai timp să încerci un joc de priviri, să vezi dacă e ceva (atracție) reciprocă și atunci da. Nu stai la brânză în Profi și apare unu de nicăieri să-ți ceară numărul că i-a plăcut cum te uiți la telemea.
Stiu multe tipe care și-au dat numărul doar ca să scape de tipi pe moment că le-a fost frică să refuze (nu știi niciodată de ce nebun dai), apoi i-au blocat.

Faci asta de 5 ani și totuși ești singur, nu mi se pare că metoda ta funcționează.

Later edit:

Îmi amintești de debilul ăsta:
http://www.turnulsfatului.ro/......-un-refuz/

Later edit 2: ți-am verificat Facebook-ul, chiar tu ești bolnavul ăla, mor.

Te rog eu nu mai teroriza femeile și internează-te.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Urmatorul termen in dosarul nr. 4057/306/2020 dintre Natalia si Raducu Felipe este luni, 29 iunie 2020, ora 8:30. Sa speram ca il vom vedea in sfarsit pedepsit pe psihopatul ăsta...

| anonim_4396 explică (pentru Georgexyz99):

Asta e o veste super :O

| anonim_4396 explică (pentru Georgexyz99):

Da, e un proces prin care tipa contesta solutia de clasare...laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa, esti baiatu care a aparut si la stiri
foarte bine frate!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Https://youtu.be/ZqrCDsvmonI

| TPU2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahahahahahahahahahah. in ce societate de ras pot sa traiesc. laughing Saracutele pasarici, au ajuns sa fie violate social de un frustrat disperat care nu are parte de o bucata de fofoloanca. Vai vai vai si mai mai mai. Si uite mi-am mai pierdut si jumatate de ora din viata urmarind un alt laba trista moralist de pe YouTube gasindu-si mare subiect de media pe care sa-si faca audienta si sa-si atraga mult cautata si neindestulata validare si stima de sine. Nici nu stiu de care sa-mi fie mai jale, de asta frustrat si terminat de viata ca n-are parte de o bucata de ****, sau de toti tristii moralisti sociali in cautare de falsa validare de situatie si victimele abuzate de lupul virtual. Jale. cu "J" mare de la. "jder".

| Georgexyz99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat talent pe shaw sa iai faca conturi multiple pe toate site-urile de pe social media... si eu m-am trezit cu mesaj de la avortonul asta esuat cand l-am dat de gol cu toate magariile lui, la o postare de pe un alt cont, ulterior spunand ca Lospa a vorbit cu o fosta iubită de-a lui ca sa-l denigreze. Sunt mai mult ca sigur ca el a fabricat acea conversatie pe care a urcat-o ulterior pe YouTube. Comunitatea lui e el si nimeni altcineva. Si culmea ca la sectiunea de comentarii din acel videoclip, sunt comentarii de sustinere. Toate comentariile pozitive ii apartin chiar lui Felipe, un mitoman notoriu si un mare psihopat s3xual. Sa speram ca va ajunge cat mai repede la nebunariu in camasa de forta, specimenul asta e ca o piatra rara...

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Scuze, n-am vrut sa se inteleaga gresit... voiam sa zic ca e "rar intalnit" un astfel de psihopat. Si e ca o piatra pretioasa la injurat si amenintat orice persoana de sex feminin pe social media. Scuze pentru eventualele greseli dar e 2 noaptea si imi vin greu ideile si ma balbai...

| Vikaa a răspuns:

As prefera sa ma fac ca ploua si sa imi iau talpasita,daca ar fi la cumparaturi,mi s-ar parea super ciudat sa ma abordeze un tip la shopping si sa imi ceara date de contact. Daca ar fi intr-o cafenea sau la o petrecere si e un tip frumos,as vorbi cu el,daca imi place cu gandeste si modul de abordare as pastra legatura cu el si i-as da date de contact. Daca vrei sa agati pe una,du-te in cluburi, cafenele, petreceri de obicei, ai avea sanse mai multe, conteaza mult sa fi carismatic si o vei da pe spate pe respectiva fata, bafta multaa.

| FilipEugene a răspuns (pentru Vikaa):

Cred ca nu m ai inteles bine, eu fac asta de 5 ani de zile, ceream doar opinii sa vad cum gandesc altii, in 5 ani am incercat peste tot, iar experienta imi demonstreaza exact opusul a ceea ce ai spus tu: cluburile si cafenelele sunt cele mai neindicate locuri, mai lesne mi-a iesit intr o statie de autobuz decat intr-un club sau cafenea, unde fetele ies cu gasca si nu doresc sa fie deranjate.

| FilipEugene a răspuns (pentru Vikaa):

Mi se pare mult mai ciudat sa te bagi in seama cu o fata la un club sau cafenea cand cel mai probabil e cu gasca, decat sa o abordezi cand e singura, sincer eu daca as fi intr o gasca cu fete si ar veni unul sa abordeze o amica de a mea m.as simti oarecum deranjat si cred ca i.as si spune individului ca nu se face asa. Cred ca are sens ce zic?

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Vikaa):

Acest individ se numeste Raducu Filipescu Nastase, care a aparut la iUmor si X Factor, si care dupa ce le-a hartuit la sfarsitul lunii iulie 2019 pe cele 2 fete, Natalia si Madalina, l-a demascat unul Ciprian Lospa cu toate magariile lui. Sunt 5 sau 6 videoclipuri despre acest cretin psihopat...

| SG1995 a răspuns (pentru Vikaa):

Mai ales dacă te abordează fix ăsta :
https://youtube.com/playlist?list=RDCMUC112Ec9QBaDRZscM891FXWg&playnext=1
laughing

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Decât pe Facebook mai bine sa fiu abordată in viata reala, dar nu prea mai sunt băieți de asa natura laughing) ..toti se plâng că le scriu fetelor pe Facebook si după cică se lasă cu seen

| lorena1gianinak a răspuns:

Urasc oamenii care abordează femeile asa. Sa ii spui unei femei necunoscute pe strada ca e frumoasa sau pana mea și sa ii ceri date de contact e o prostie. Nu faci asa e dubios și înfricoșător sincer. Dacă mi s ar întâmpla ți as da cu geanta în cap sa mor de nu. Nu asa faci cu o fata e ciudat zău sa te duci la o fata sa vrei sa te cunoști cu ea doar pentru ca ai văzut-o tu în magazin și îți place.

| Georgexyz99 a răspuns:

Acest mesaj este pentru toti care i-ati dat sfaturi fara sa cunoasteti persoana in cauza.

Daca esti fata si ai avut ocazia sa-l cunosti pe acest individ, pe nume Raducu Filipescu Nastase, aka Freaky Boy (iUmor), aka Cassiano del Mar (X Factor), sau vei fi abordata de el, fugi cat poti.
Omul este un psihopat, narcisist si mitoman notoriu.
Dati search pe Google "Raducu Filipescu Nastase" si vedeti articolele din presa despre el. Si apoi vedeti si seria lui Ciprian Lospa despre el. Sunt 4 sau 5 ore de material despre el:
https://youtu.be/ZqrCDsvmonI.
De asemenea, intrati si pe Pornhub si cautati Raducu Filipescu, si apoi vedeti ce le trimite fetelor in pm.
Singurul motiv pentru care acest individ este in libertate este ca Politia Romana trateaza cu superficialitate acuzatia de amenintare si nu actioneaza decat cand se intampla vreo tragedie, cand va fi prea tarziu...

| Georgexyz99 a răspuns:

Daca va uitati si pe YouTube la videoclipul de la iUmor la sectiunea de comentarii, la optiunea "incepand cu cele mai noi", toate acele comentarii pozitive nu sunt mai vechi de cateva zile. Acest psihopat are zeci, chiar sute de conturi de YouTube de pe care isi da comentarii de lauda, iar cand e demascat (cu comentarii de genul "fake" si "penibil"), le sterge, iar apoi le reposteaza. Cu asta se ocupa. E debil.

| Georgexyz99 a răspuns:

Eu zic ca fostul utilizator Distrus83 avea mai mult creier decat acest individ laughing. Tipul care a pus intrebarea a aparut si in ziare, i-au fost facute plangeri (cel putin Natalia si Madalina nu si le-au retras, si au cerut trimiterea acestui individ in judecata), si e un psihopat sexual care nu are ce cauta in libertate! Distrus83 macar a facut ceva cu viata lui, nu a aparut la TV si s-a facut de kkat, nu si-a facut sute de conturi pe YouTube sa isi comenteze la clipurile cu el laudandu-se singur, el totusi a facut ceva productiv si acum e pe barba lui. Felipe ăsta nu o sa se schimbe niciodata, mai ales ca Ciprian Lospa i-a facut pomana cu clipurile si nu mai are niciun viitor.

| TPU2019 a răspuns:

Din catalogul hazarde si calamitati 101:

Regula 1. - Nu cere sfatul unei femei in domeniul dating.
Regula 2. - O femeie nu vrea sa stie ca ai intrebari, doar raspunsuri.
Regula 3. Nu te abate de la primele doua reguli.

Succes!

| SG1995 a răspuns (pentru TPU2019):

Regula numărul 4, nu te mai uita în gura lui Loren Loghin.

| TPU2019 a răspuns:

Prietene, sfatul meu. Fa-ti o programare la psihoterapie, ca ai mare nevoie. Multe sedinte. Si mai putina atentie la panarame ca prea le-ai ridicat la statut de ganditoare. Te bagi in boala singurel tovarasu'. si nu ai sa ajungi nicaieri, nici bine, nici departe. Cum ai f****t 5 ani asa ai sa mai *** inca 50 in ritmul asta. Ia si vezi ce mai e de reparat cat mai e inca timp de reparatii. Stai tu lin ca mai mult ajutor decat ai gasit pana acum n-ai sa mai gasesti nici mai departe de la nimeni. Atat timp cat ai sa fii blocat pe modul asta de gandire, "am nevoie" ai sa stai tu mult si binisor acolo unde stai de vreo 5 ani de zile si tot o *** o sa se intample.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru TPU2019):

@TPU2019 el e tipul care hartuieste femeile... Felipe, fa un bine si spanzura-te, scapa lumea de un prost, nu te inmulti!