| papusikk a întrebat:

Pentru fete. ati inselat vreodata? daca da de ce?

41 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu am înșelat niciodată, dar nu am nimic cu cei care o fac, cât timp cea înșelată nu sunt eu. Fiecare alege ce e mai bine pentru el și nu-mi permit să-i judec, nu văd de ce aș face-o și nici nu cred că am vreun drept.
Din partea mea, fiecare poate să facă ce și cu cine vrea în patul lui, cât timp este de comun acord și nu încalcă legea.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu am inselat niciodata si nici nu am de gand sa fac asta vreodata. In ziua in care nu imi voi mai iubi prietenul/sotul ii voi spune, nu am de gand sa ii ascund nimic si cu atat mai putin sa il insel.

| IMC90 a răspuns:

Eu zic ca e virgina, hahahahaha

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Inca ceva, chiar n-am inteles-o pe asta cu suspendarea.
Oricum revine iar, la ce lula mea ii tot suspenda contul nu pot sa inteleg. Este peste puterea mea. Nu vad logica, vreau o explicatie, deja ma sim''p''t prost laughing

| raluk27 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Care "iar"?

| Madiitza a răspuns:

NU, ori stau cu el ori cu altul! happy

| raluk27 a răspuns:

DA. Pentru ca ma simteam neglijata, pentru ca facea unele faze, care ma deranjau. I-am atras atentia ca nu se comporta corect, o data, de doua ori, iar a treia oara am cautat in alta parte ce nu aveam "acasa". Daca iubesti o persoana, iti pasa de ceea ce simte. Deci fidelitatea partenerului se castiga, la fel ca respectul. Daca nu stii cum sa o/il pastrezi, nu te plange ca te insala.

| pyma a răspuns (pentru raluk27):

Pe cuvântul tău!
Măi omule, dacă partenerul nu știe cum să ''te păstreze'', îi zici simplu: Pa și pe săptămâna trecută. Nu îl înșeli, nu există scuză pentru asta. Adică el nu e ceea ce vrei tu și în loc să zici - Asta e, merg mai departe fără el, tu îl înșeli. Și asta ce rezolvă? El tot nu va deveni ceea ce vrei tu, iar tu vei deveni ceea ce nu voiai să fii, o scursură umană.
Hai Bună ziua!

| raluk27 a răspuns (pentru pyma):

Lasand ipocrizia la o parte: de ce ar alege cineva metoda cea mai corecta si usoara (aia cu parasitul daca nu-ti convine), cand celalalt iti calca in mod constant sentimentele in picioare?

| pyma a răspuns (pentru raluk27):

Poi dacă îți calcă în mod constant sentimentele în picioare, pentru ce să mai stai lângă el?
De ce să fii corect? Poi hai să o luăm altfel: ce persoane crezi că meriți lângă tine, când tu te comporți în funcție de propriile interese, indiferent că asta înseamnă să minți, să trădezi, să te înjosești. Faptul că majoritatea o fac nu justifică ca tu să fii ca ei. De ce nu îți iei ca reper minoritatea, cei care sunt cinstiți, sinceri, integri? Aaaa, știu, pentru că e mai greu.

| raluk27 a răspuns (pentru pyma):

A-ti dori sa fii iubit, respectat inseamna ca iti urmaresti propriile interese? Pai asta e motivul determinant pentru care 90% din oameni incep o relatie. Asta inseamna ca toti suntem o mare adunatura de egoisti. Ceea ce am spus despre inselat poate fi reformulat si ca "primesti ceea ce meriti". Bun, bun, te injosesti, bla bla bla, dar cel putin pe termen scurt, te face sa te simti al naibii de bine!

| pyma a răspuns (pentru raluk27):

Mă lași fără cuvinte.
A-ți dori să fii iubit, respectat, apreciat...nu justifică să fii perfid, să înșeli, să te ascunzi, să fii un om murdar, mic, laș. Dacă tu ești așa, la ce te aștepți de la ceilalți?
Ce rost are să mai stai într-o relație ce nu mai există decât din inerție? Cu ce te încălzește, dacă tu cauți în altă parte să-ți satisfaci nevoile?
Și tot bărbații sunt porci nu?

| raluk27 a răspuns (pentru pyma):

Deci hai s-o luam cu inceputul: incepi o relatie, dragoste mare, toate bune si frumoase. Pana cand celalalt incepe sa se c.ce in sentimentele tale, in respect, in faptul ca te deranjeaza unele chestii. Asta nu e perfidie, nu e lasitate cand ia in ras ceea ce simti? Tu ii semnalezi in mod repetat ca nu iti convine comportamentul lui. O data, de doua ori, de trei ori. Ei a patra oara, cred ca esti indreptatit sa inseli. Stii, sunt unii care special se comporta mizerabil, din dorinta de a scapa cat mai repede de partener. Iar a-i da papucii foarte usor, inseamna sa-si fi atins scopul. Si de ce sa faci asta, fara ca inainte de a te desparti definitiv, sa-i dai sansa sa cunoasca umilinta, senzatia ca a avut totul si a pierdut numai din vina lui, sa stie ca nu te-a putut pastra langa el, ca ai gasit altul mai bun? Stii, chestia asta imi aduce aminte de unele faze din filme, cand personajul negativ era infrant si il roaga pe cel pozitiv sa il omoare. Iar el ii spune "moartea e o pedeapsa prea usoara pentru tine". Asa si aici. I-ai face un favor prea mare sa te desparti puri si simplu.
Bineinteles, nu mai iau ipoteza cand el/ea insala primul.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

''Ei a patra oara, cred ca esti indreptatit sa inseli.''

Nu e bine laughing Ai o mentalitate total eronata. Ai dreptu' sa faci ce vrei, dar ca sa nu fii un perfid cu 7 fete si-un ultim caracter de pe pamant, ideal ar fi sa-i zici ''ura si la gara''. Ce-i demonstrezi daca-l inseli? Nimic altceva decat ca esti un/o dobitoc/dobitoaca chiar mai mare si mai lipsita de feelinguri decat el. Iti iei carne-n frigider si atat, ca ala oricum va gasi pe alta sa-l satisfaca daca nu-i mai pasa de tine, o sa i se rupa-n 14 de inselatu tau.
Conceptiile tale despre viata nu-s bune, oi fi eu deplasat dar nici in halu' asta. Adica tradarea, minciuna si fatarnicia mi se par cele mai rele insusiri (ca sa le zic asa) ale unei persoane.
O persoana caruia i te-ai incredintat (atat ca suflet cat si ca trup) si care te inseala (ca i se pare ca nu ti se mai scoala corect) este ca un fel de Iuda. Hai ca ti-am gasit si reprezentantul biblic pentru atitudinea ta. Mai bine nu dai 2 bani pe nimic decat sa fii perfid si fatarnic, oamenii astia nu merita nici macar o flegma degerata... din partea nimanui!

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

P.S: Astea deja nu mai sunt conceptii comuniste, cred ca e vorba de o foarte proasta crestere.
Ma gandesc ca parintii tai sunt ca Prigoana si Bahmuteanca, altfel nu-mi explic cum ai iesit in halu asta laughing

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ei bine, cu toate astea am fost corecta mai mult decat o data. Si? I-a pasat cuiva? A apreciat cineva chestia asta? NU. Si atunci, eu de ce-as fi cu altii?
A, ei n-au nici o vina pentru ceea ce mi s-a intamplat mie in trecut. Nici eu n-am avut vreo vina. De ce sunt unii indreptatiti sa isi bata joc de ceilalti si cand le-o platesti cu aceeasi moneda, esti fatarnic si josnic? Am mai spus o data, sa lasam ipocriziile. Lasand la o parte inselatul, cred ca fiecare s-a gandit la un moment dat, cand a fost ranit, cum sa il faca pe celalalt sa i-o plateasca. De ce sunt perfida? Perfida eram daca el se comporta ireprosabil, si eu il inselam. Dar daca ii spun de n ori ca ma deranjeaza o chestie, si o spun in fata, iar comportamentul continua, sorry, dar nu mi se pare ca sunt perfida. Ma deranjeaza ca vorbeste cu una pe mess, pe un ton mai mult decat amical, sau ca se vede pe ascuns cu fostele (exemple). Unde e tradarea? Unde e minciuna? Nu e minciuna cand iti promite n chestii si nu se tine niciodata de cuvant? Si oricat de indiferent ar fi cineva, in momentul in care e inselat tot e lovit in orgoliu.
Hai, lasati. Daca ati trece toti prin asta, sigur ati face la fel.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

''Ura si la gara''
Repeta dupa mine
Asa se face. Fara orgolii imbecile.

| pyma a răspuns (pentru raluk27):

Știi ceva, vorbim degeaba. Fă ce vrei, înoată în mocirlă cât vrei, demonstrează-le tuturor cât de performant poți să le plătești nu cu aceeași monedă, cu muuulte, că ai de unde. Ești bogată! Nu în suflet, în mizerie.
Baftă!

| MauiNight a răspuns (pentru pyma):

In sfarsit! Daca mai comunicai mult cu ea incepeam sa cred ca esti un sado-masochist. laughing

| raluk27 a răspuns (pentru pyma):

Bine, fii tu mister perfect in relatii!

| pyma a răspuns (pentru MauiNight):

Un/O - chestie de nuanță laughing.

| raluk27 a răspuns:

Cu siguranta ma confunzi.
1.Nu e nimic de genul "bete" la fizicul meu.
2. Niciodata nu am fost refuzata de baieti la capitolul sex.

| raluk27 a răspuns:

Eu nu m-as fi uitat la unul ca tine, deci n-aveai sansa de a ma refuza.
Sa inteleg ca F... fetele in functie de ce atitudine au?
Interesant..Mai sus ai scris ca in functie de bete.
Apropo.e frumos/politicos/inteligent, mai ales sa nu te pronunti asupra unei persoane pe care nu o cunosti si pe care nici macar n-ai vazut-o.

| NOname a răspuns (pentru raluk27):

Raluca, iartă-mă că intervin, însă tu spui mai sus "e frumos/politicos/inteligent, mai ales sa nu te pronunti asupra unei persoane pe care nu o cunosti si pe care nici macar n-ai vazut-o", iar în continuare văd că aduci nenumărate jigniri unei persoane pe care nu o cunoști și îți permiți s-o caracterizezi în cel mai ofensator, vulgar și nepotrivit mod cu putință.
Și nu e prima dată când observ acest tip de comportament la tine.

Gândește-te un pic și, dacă nu cer prea mult, încearcă să-ți schimbi atitudinea.

Dacă vrei să fii trată cu respect, tratează-i și tu pe cei din jur, indiferent de diferențele de opinii dintre voi, într-un mod cât mai civilizat și respectuos. Vei avea numai de câștigat.

| raluk27 a răspuns (pentru NOname):

In primul rand, de cand am spus ca nu e ok treaba cu sexul oral, toti au sarit pe mine. Daca mie nu mi se respecta dreptul la opinie, eu de ce l-as respecta pe al lor? De ce ar trebui sa tac daca eu sunt cea jignita prima? Daca eu sunt incuiata, frustrata etc, sorry, dar nici ei nu sunt niste sfinti. De ce fetele care nu accepta toate perversiunile sunt luate la misto, cu fel de fel de apelative? Cel mai tare detest insultele si daca cineva le foloseste nejustificat, sa se astepte la acelasi "tratament".
De altfel, n-am nevoie de psiholog la domiciliu sau de arbitri in plus. Multumesc!

| NOname a răspuns (pentru raluk27):

Iartă-mă că am intervenit.
Chiar credeam că vei înțelege ceva.
Procedează la fel și în continuare, numai nu te mai plânge când ești jignită sau judecată, pentru că principala vinovata vei fi chiar tu. Numai bine.

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

Iar imi trag tastaturi in cap cand o citesc, nu pot sa ma abtin oricat asa vrea rolling on the floor
Asta e buna de nevasta pentru Misogin laughing Iti dai seama ce cuplu ar face? laughing

| raluk27 a răspuns:

Tocmai iti explicasem mai sus ca nu arat ca o scandura.
Cat despre cunoscut, sa stii ca n-am dormit toata noaptea de grija faptului ca nu o sa ajung sa te cunosc.

| raluk27 a răspuns:

Dar cine a spus ceva de castraveti? Vezi ca esti obsedata? Fiecare percepe diferit notiunea de "inselat". O poti face sarutandu-te cu altul, iesind cu altcineva si in ultima instanta- sex. Hai jet!

Răspuns utilizator avertizat
| SmokeyEye a răspuns:

Putina lume sincera pe aici. Da, fetele inseala. Poti iubi un baiat, 2, 5, 10 ani! Dar nu imi spune ca in timpul asta nu iti fug ochii dupa niciun alt baiat.Si daca iti ofera tot aurul din lume ( placere in pat, liniste sufleteasca,copii frumosi, mancare la pat) tot suntem femei, unele cu un erotism mai ridicat. Intervine curiozitatea. Cele mai multe femei inseala doar pentru ca e interzis. De cate ori ai trecut pe rosu doar cu cateva secunde inainte de a se face verde semaforul? Inselat nu inseamna ca faci copii cu cine apuci. Dar daca iesi la o cafea cu noul coleg, si il vezi ce simpatic e, si singur, poti deja sa ai fantezii cu el. Cu gandul inselam, des.Pentru ca putem, pentru ca e periculos, pentru ca e interesant sa cunosti lume noua. Pentru ca e tentant, pentru ca iubim noul, pentru ca si ei o fac. Eu mi-am inselat iubitul si i-am spus a 2a zi. Si el mi-a spus ca si el m-a inselat, in aceeasi seara. Ne-am iertat reciproc. Ce parere ai?

| pyma a răspuns (pentru SmokeyEye):

Eu cred că ai venit prea târziu, ciorba s-a răcit.
Da, da, știu, nu vorbeai cu mine.
Dar voiam doar să-ți zic FELICITĂRI! Ești norocoasă să găsești pe unul asemeni ție. La cât mai mulți! Carpe diem!

| BadxGood a răspuns:

Nu,decat sa insel mai bine parasescwinking

| NewDoctor a răspuns:

Unele inseala din curiozitate, altele din placere.Si tot asa.Si uneori mai gasesti si fete care nu inseala.

| ade83 a răspuns:

Imi este frica sa insel..prietenul meu spune ca daca ma culc cu altul o sa isi dea seama pentru ca ma "largesc"

| justmeandyou90 a răspuns:

DA am înșelat. pentru că iubeam 2 oamenii deodata si nu puteam sa aleg. asa ca am vrut iubirea amandurora si am pierdut tot.

| MeiLing a răspuns:

Da ce te intereseaza? fund a xoxo

| rindunika a răspuns:

Da am inselat pentru ca m-a inselat el pe mine si apoi i-am spus sa simta ce am simtit eu el m-a ertat dar eu am insistat sa ne despartim si nu-mi pare rau