| AndresDarie2000 a întrebat:

Persoanele de același sex pot face dragoste?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este DA. Bineinteles ca pot intretine acte sexuale 2 sau mai multe persoane care sunt de acelasi sex, este cazul lesbienelor si a homosexualilor. Sanatate!

| AndresDarie2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos. Sănătate!

34 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu, este bolnav.

| Dana2103 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ego dystonic orientation este o boala
Homosexualitatea nu mai este considerata o boala

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Ca cine zice asta

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Sanatatea. Stii si tu cat de nesanatoasa este practica incorecta.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Eu, medicii, elitele mondiale intr-un cuvant.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dana2103):

Nu face bine la sanatate, medicii o spun.

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa,si? crezi ca ii pasa cuiva? Nu e nimic bolnav in a face dragoste cu o persoana de acelasi sex, cum nu e nici cu una de sex opus.

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu toti medicii zic la fel.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Nu un simplu,, Asa, si?'' aruncat, ca invatam rau omul. Mie imi pasa, doar ce este om ca si mine. Pe bune acum, contrazici medicii? Daca da, de ce?

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Eh, poate medicii homosexuali, eu stiu laughing. La anatomie se invata corectitudinea.

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu zic ca daca esti credincios ar trebui sa lasi homofobia deoparte ca nu ajuta pe nimeni, nici pe tine. Daca nu stii cum sa te protejezi poate fi nesanatos atat la un cuplu hetero cat si la unu homo, deci despre ce vorbim aici?

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Sunt credincios, dar nu au treaba aici credintele despre ceea ce vorbim, cu homofobia, nici macar nu sunt homofob, ci spun ca este ceva gresit din punct de vedere anatomic, natural si logic.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Prezervativele nu se pot sparge?

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu e nimic gresit, e perfect normal, sunt peste 26 de specii de animale care prezinta caracter Homosexual, vrei sa imi spui tu ca alea is gresite din punct de vedere biologic?

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Ba da, iar persoanele hetero nu pot lua boli doar ca is hetero sau? rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Da, erorile sunt normale, la fel ca mutatile genetice. Sunt necuvantatoare, adica nu au ratiune; nu au invatat despre boli si noi fata de ele avem un IQ cu mult mai mare, suntem scoliti, este alta treaba, uite ce lume am creat ''pe cand ele inca mai scormonesc dupa viermi''.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Mai multe dezavantaje cealalta parte... cealalta parte.

| Sofer a răspuns:

Pot. Găsesc ele metode sa facă asta.

| AndresDarie2000 explică (pentru Sofer):

Mulțumesc mult de răspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceea nu este dragoste, doar poftă. Așadar, nu.winking

| AndresDarie2000 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndresDarie2000):

Crești mare!

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

"Aceea nu este dragoste, doar poftă."
Cine zice?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| AndresDarie2000 explică (pentru anonim_4396):

Mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndresDarie2000):

Cu placere!

| Dana2103 a răspuns:

Este o exprimare gresita. Lesby sau gay sunt denumiri in engleza. Homosexuali sau homosexuale este in romana.
Dar da, pot face, cine le opreste?

| RKBlue a răspuns (pentru Dana2103):

LESBIÁN, -Ă adj. Referitor la lesbianism; lesbic. // s.f. Femeie care practică lesbianismul. [Pron. -bi-an. / < fr. lesbien].
GAY, gay, s. m. Homosexual. [Pr.: gheĭ] – Din engl., fr. gay.
Gay si lesbiana sunt cuvinte si in romana.
Homosexual se foloseste si in engleza.

| Dana2103 a răspuns (pentru RKBlue):

Homosexual, ~ă smf, a [At: DA m s / P: ~xu-al / Pl: ~i, ~e / E: fr homosexuel] 1-2 (Îoc heterosexual) (Persoană) care practică relații sexuale cu indivizi de același sex Cf lesbiană, pederast
Deci persoana, nu femeie sau barbat. Exista si homosexual si homosexuala

| RKBlue a răspuns (pentru Dana2103):

Nu am zis ca nu exista termenii homosexual si homosexuala(desi suna naspa)
Am zis ca termenii gay si lesbiana exista si in romana.

| Devil21 a răspuns:

Da.

| Alberto4002 a răspuns:

Merge sa faci sex dacă sunteți minim 4... daca nu nu merge, fiindcă sunteți prea putini si nu va place

| TheBlueToothOfDracula a răspuns:

Pff păi teoretic da, practic nu știu. sunt destule modalități...