| Delocimportant a întrebat:

Peste 2 zile, urmeaza sa ma intalnesc, pentru prima data, cu o fata.
Ce vreau sa va rog eu pe voi?
Eu sunt o fire mai timida.
Ce sfaturi imi dati?
Cum sa ma comport la intalnire?
Detaliat, va rog. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Mai omule, ai un mare atuu in maneca, timiditatea merge mana in mana cu sensibilitatea, asa ca fi gentilom, nu da buzna ca un taur, tatoneaza, vorbeste, DAR si asculta fata ce are de zis, si daca esti in pana de cuvinte baga un zambet larg, fi deschis dar nu naiv adica nu recita totul despre tine. dintr-o suflare. Incearca sa ai o buna comunicare - banuiesc ca-ti place ca doar n-ai invitat-o asa" la norma ". Nu e neaparat nevoie s-o saruti, poti doar pe obraz la despartzire, o fata desteapta v-a aprecia pentru ca e un semn ca ea te intereseaza pe termen lung.
Bafta! iti tinem pumnii si. spune-ne daca a fost ok

| Delocimportant explică (pentru Ara997):

Mersi mult pentru incurajari. A fost mai bine decat m-am asteptat. Prietena ei ne-a facut poze, deci am avut fotograf. Am mers in parc, ne-am sarutat, pentru ca amandoi asteptam asta, ne-am plimbat de mana, am mers sa mancam ceva. I-am daruit un ursulet mare de plus, ciocolata multa etc., dar si flori. Pana acum, "astrele sunt de partea mea". Urmeaza sa ne intalnim iar. Stie si maica-sa de mine. Pare sa capete contur relatia. Sper sa nu ma dezamageasca. Iti multumesca inca o data pentru incurajari. I-a placut mult sa ne sarutam. Din 5 ore cat am stat cu ea, peste 4 ore doar am sarutat-o. Nu incontinuu, ci daca adun minutele petrecute sarutandu-ne.

| Ara997 a răspuns (pentru Delocimportant):

Bafta! sa fie intr-un ceas bun!

5 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Fii natural,incepe tu conversatia, incearca sa eviti momentele de liniste care sunt penibile, intreab-o despre orice-ti vine in cap, nu o intrerupe cand vorbeste, ascult-o!

| Eduard196 a răspuns:

In primul rand du-o intr-un loc care iti place tie si o sa fii mai relaxat. Nu trebuie sa fie restaurant. Poatr fi orice altceva.

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Fi natural nu te stresa căci nu se poate întâmpla nimic rău