| SexyChick a întrebat:

Peste cateva zile este Halloween asa ca deja trebuie sa imi fac rost de costum. Eu vreau sa fiu un inger sexy dar nu prea am idee cum m-as putea imbraca :-s Aripile le am deja, mai trebuie restul tinutei si machiajulbig grin Astept sfaturi. [sau alte pareri in ce m-as mai putea costuma!] Multumesc anticipat :*:*

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, e simplu. spui ca aripile le ai deja. pentru tinuta, alege o rochita alba, scurta (totusi, nu foarte scurta, cam o palma deasupra genunchiului ar fi potrivita) si dintr-un material vaporos ca sa faca valuri atunci cand te misti. poti sa-ti lasi parul desprins dar sa-ti pui in el, daca ai, ace din acelea pentru cocuri festive cu floricele albe. sau, daca ai, pune-ti o bentita cu strasuri (gasesti la orice magazin de accesorii). in ceea ce priveste machiajul, pentru a fi in ton cu tinuta ta de inger, axeaza-te pe ceva simplu si luminos. de exemplu, poti sa-ti conturezi ochii cu creion negru dar in colturile interne ale ochilor (spre nas) aplica putin fard alb, ca sa creezi impresia ca ai ochii mai mare deoarece culoarea negru tinde sa-ti micsoreze ochii. iar pe arcada (imediat sub sprancene) poti folosi un fard iluminator cu particule stralucitoare. pentru buze, rezuma-te doar la un gloss intr-o nuanta apropiata de culoarea naturala a buzelor. happy

| God_1675 a răspuns:

You don`t need any dress. if you want to be sexy use just the wings si atat.