| croissant a întrebat:

Peste o luna voi face 24 de ani. Mama imi tot spune ca trebuie sa ma marit dar eu inca nu am gasit pe nimeni serios, cu capul pe umeri... Nu vreau sa ma grabesc, voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sa iti dezvolti personalitatea,sa ai experiente,sa iesi din zona de confort,sa inveti sa gandesti logic,sa ti cont si de mama ta,trebuie sa tinem cont de toti dar sa filtram acele lucruri nu emotional si logic, nu trebuie sa fi cu argumentul nu am gasit pe nimeni = gandire negativa, crezi ca trecutul tau influenteaza viitorul tau,daca nu ai gasit nu vei gasi oare, trebuie sa stii si tu ce vrei, de asta dezvoltarea unui individ este importanta, este important sa vorbesti cu tine insati, sa scrii intr-un jurnal ceea ce simti, sa nu te lasi ghidata doar de trecut, e bine sa invatam din trecut dar nu sa traim in trecut

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ey na, oi deveni fată bătrână te bănuieși și nu te mai ia nimeni? las-o pe maică-ta cu inepțiile ei, mai bine aștepți până găsești pe cineva calumea decât să stai după nu știu cât și cu nu știu ce sume mari de bani prin tribunale pentru divorț că are maică-ta impresia că vaaai ai 24 și nu te-ai măritat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai toata viata la dispozitie sa te mariti. Pana sa devii ''fata batrana'' mai e mult. Traieste-ti viata ca-i doar una si din pacate si... scurta. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Păi de ce nu se mărită ea, dacă e așa dornică?!?

| alina2k18 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar si eu vreau sa ma marit laughing

| ywar a răspuns:

Pai gaseste-ti si tu unu'meserias, cu parnos, cu malai, ma-ntelegi? Ce dracu atata chin in viata asta, cand le poti avea pe toate de-a gata. Uite putem face proba. Eu am 20 si vreau sa ma-nsor. Vedem daca ne potrivim si la chestia aia... Eh, ce zici? Asa ca sa nu-nselam.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și mama mea s-a căsătorit la 24 de ani, Dar nu se înțelege bine cu tatăl meu.
Mie mi-a spus sa nu mă căsătoresc până la 30 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trebuie sa iei decizi, nu mama ta. Nu te grăbi cât sa scapi de gura mamei tale deoarece asa poți face greșeli în viață. Aici ma refer ca poți lua de bărbat un ciumpalac care sa îți distrugă toată viata. Înainte sa te căsătorești, trebuie sa cunoști persoana foarte bine. Nu merge asa "ne-am văzut, ne-am plăcut, ne-am tăvălit, căsătorit". Gen, ca iepurii. Mama ta să nu mai stea de capul tău. E viata ta, faci ce vrei cu ea. Eu am 28 ani, sunt bărbat și nici eu nu sunt căsătorit. La fel ca și tine, nu am gasit nimic serios. Dar nu e niciodată prea târziu pentru căsătorie.

Iar căsătoria nu te leagă cu absolut nimic. Cunosc persoane care astăzi s-au căsătorit, o zi mai târziu au divorțat. Trebuie sa existe înțelegere, încredere reciproca, iubire și nu trebuie sa existe interese ascunse. Și nu trebuie sa stai într-o relație numai de ochii lumii pentru ca și în acest caz cunosc cuplu care nu se mai iubește, dar stau împreună de dragul copiilor și să nu se facă de ras în societate. Tot degeaba și asta pentru ca, odată copilul crescând și el simte răcirea dintre mamă și tată și apoi pune întrebări.

Și foarte bine că nu te grăbești. Vorba aia "graba, strica treaba".

| ngllllll a răspuns:

Asculta inima. Casatoria nu e fabrica de copii, nici afacere. Daca nu te iei din dragoste, te imbolnavesti.

| stefan1993ful a răspuns:

Hey eu sunt un băiat serios ...haide să ne contactam ...am 24 de ani! Nu stii niciodata dacă iubirea ta voi fi Eu! Nu pierzi nimic!