| anonim_4396 a întrebat:

Pete maronii spre roz înainte de menstruație pot fi si un semn de sarcina? Nu am alte simptome. Trebuia sa-mi vina zilele astea insa de ieri seara am niste scurgeri maronii foarte deschise. Ce poate fi?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in cazul in care petele amintite au aparut cu circa : de la 7 la 4 zile inainte de data preconizata de pornire a menstruatiei, numai in acel caz ar putea reprezenta o sangerare de nidatie. Pe baza celor descrise se poate aprecia ca in cazul tau acele pete de sange au reprezentat ''solii prevestitori'' ai menstruatiei care cel mai probabil a pornit ieri seara. Multa sanatate!

| AwGenetix a răspuns:

Nu neaparat. dar eu zic inainte sa mai faci sex, documenteaza-te corect. acum, e ca si cand conduci orbeste pe autostrada si intrebi lumea pe geam: am omorat pe careva?