| KaMy a întrebat:

Pfff deci... La sfarsitul lunii Iulie plec in tabara la mare si tot atunci trebuie sa imi vina ciclul( si imi tine foarte mult). Pot face ceva sa imi vina mai devreme?

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ca sa vina mai devreme nu poti face nimic dar te poti duke pregatita acolo (tampoane mari sa te asiguri ca nu te patezi neurofen pentru dureri menstruale)distractie placuta

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Mi-e mila de tine. sad Nu, nu poti face nimic ca sa grabesti menstruatia. In cazul tau, cea mai buna solutie e sa folosesti ob-uri. Stiu din proprie experienta ca, fiind absorbante interioare, nu o sa ai probleme cu ciclul. Indicat e sa le schimbi din 2 in 2 ore, asta daca vrei sa stai in apa.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Oameni buni, voi ati citit vreodata prescriptia de la ob-uri sau vorbiti pentru ca nu aveti ce face? Ob-ul nu are nicio problema cu virginitatea sau altceva. Poate sa poarte tampoane interne cat vrea, ca tot ramane virgina.

| alliss a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru. x_x pe 13 iunie am avut excursie si exact cand am ajuns la vatra dornei unde ne-am cazat mi-au venit problemele. x_x imi venea ns ce sa fac crying dar asta e. nu prea ai ce face... nu.ti fa probleme din cauza asta. eu chiar daca am avut probleme m-am distrat de minune am dansat totata noaptea ca a fost un fel de " discoteca ". big grin Distractie placuta :*:*

| Kydutsa a răspuns:

Buna kamykiss
Te duci la farmacie si ceri niste pastile pentru ciclu.
exista de 2 feluri[ sa intarzie sau sa apara mai repede] eu stiu pentru ca mama mi-a luat ca am avut o problema asemanatoare
daca nu vrei aceasta solutie poti bea ceai de coada soricelului[ este foarte sanator si bun]
Altceva chiar nu poti facesad
Am incercat sa te ajutkiss >big grin

| Cryssu17 a răspuns:

Off.saraca d`tine.nu prea poti sa faci nimic`. stiu doar ca ceaiul coada soricelului este bine`pentru femei. ajuta la multe chestii.dar nu stiu`daca grabeste ciclul.Cred ca cea mai buna solutie este sa folosesti OB-uri!

| KaMy explică:

Multumesc pentru sfaturihappy Cred ca o sa beau foarte mult ceai de coada soricelului sau o sa iau niste pastile.

| LallyLala a răspuns:

Nu ai cum sa grabesti asta si daca esti virgina nu este bine sa folosesti OB-uri.Dar pentru ca tabara sa nu fie un esec total din cauza acestei probleme cumparati o esarfa de plaja, vei arata super si asa.

| adry5522 a răspuns:

@Gumitszaa poate folosii OB`uri doar daca numai e virginathinking
Deci nu sunt prea multe sanse de ati venii mai repede:*
cum a spus, poti folosii Ob`uri daca numai esti virgina.
si Distractie placuta la mare>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai peste 17 ani, poți doar la prescrierea medicului să iei anticoncepționale. Dacă nu, știi există niște mini OB pentru virgine. Dacă nu, rabzi. Asta e.