| Rah a întrebat:

Pilula de a doua zi dizolvata in cafea.
Isi face efectul?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-au taiat apa de la robinet? Se ia cu apa daca vrei sa aiba efect. Se pare ca iti tratezi problema cu indiferenta.

| Adry05 a răspuns:

Că doar de ce ai lua o pastilă ca pe o pastilă normală...e prea complicat nu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul INUTIL ca pastila de a 2-a zi sa fie dizolvata chiar si in cafea.
Pastila contraceptiva isi face efectul in procent de 100% daca este folosit chiar si cu numai o ora inainte de a avea loc procesul OVULATIEI sau cu maxim 2 zile mai inainte pastila de a 2-a zi si cu 5 zile mai inainte pastila contraceptiva EllaOne (de a 5-a zi).
Insa efectul hormonilor existenti in pastila contraceptiva devine 0 (zero) in cazul in care pastila de a 2-a sau a 5-a zi este folosita chiar si cu 1 singur minut dupa ce OVULUL VIABIL a fost deja eliberat din foliculul ovarian.
Din acest motiv este indicat ca inainte de a fi folosita pastila contraceptiva, sa fie facut TESTUL DE OVULATIE si FERTILITATE care va indica in proportie de peste 97-98% daca femeia in acel moment este FERTILA sau INFERTILA.
Multa sanatate!