| fatadenota10 a întrebat:

Please help me. urget de tot. URGENNT
cum sa ma ingras? vreau sa fac ceva exercitii fizice pentru un corp frumos dar nu stiu ce, mentionez ca sunt slaba si josuta trebuie urgent sa cresc si sa ma ingras in cel putin o luna. imi recomnadati de pe youtube ceva video cu exercitii pnt un corpt frumos? pls am 16 ani sunt fata

2 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Pai acum depinde si de corpul tau cum functioneaza.dar daca vrei sa te ingrasi exista si o regula pentru asta si anume mananca mai mult decat de obicei.uneori prepararea mancarii si servirea acesteia pare un lucru bun, daca iti pregatesti singur mancarea iti cresti apetitul, ceea ce te va ajuta sa consumi mai mult. un prim pas in dieta de ingrasat este alegerea alimentelor (sau suplimentelor) cu o densitate calorica mare. facand aceste lucruri vei putea consuma mai multe calorii in aceeasi cantitate de mancare.consuma paste fainoase,paine.dar sa nu mananci multe dulciuri dintr.o data ,nu e bine pentru corp.sper ca ti.am fost de ajutor pwpici si succesc:*:*

| consiliera a răspuns:

Stai linistita.Asta e farmecul tau.Altele nu stiu cum sa scape de grasime si tu vrei s-o pui? Esti frumoasa asa.Cine nu te place sa nu se uite la tine.