| Cristinutzzzza a întrebat:

PLS HEELP. sunt intr; o relatie cu un baiat de 1 an jumate, inainte imi spunea ca ma iubeste ca imi duce doru era perfect! simteam iubirea totala! desi se comporta frumos ma pupa ma imbratiseaza si ma simt iubita.nu-mi mai spune ca ma iubeste si mi-a spus ca nu poate sa-mi spuna ca ma iubeste daca nu vede un vitor cu mine.nu stiu ce pot face sunt disperata nul inteleg!(nu ma inseala sau ceva de genu vb cu mine la fel insa imi zice cuvinte grele) straight facenu stiu ce pot face eu nu pot sta fara el imi doresc sa fiu cu el pentru totdeauna insa el nu vede asta.desi se poarta absolut frumos si normal eu il vad schimbat doar prin faptul ca mi-a zis ca nu vede nk cu mine si ca nu poate sami mai zica ca ma iubeste!

8 răspunsuri:
| Cristinutzzzza explică:

Specific am 20 de ani si el 19

| costel24ro a răspuns:

Fara suparare, dar nu te iubeste daca nu ti-o spune! eu stiu ce-l mai bine asta dupa o relatie de mai bine de 5 ani,nu i-am zis niciodata,pentru ca nu am simtit sa o zic, pentru ca nu simteam dragostea aia mare, pe care mai tarziu am simtit-o cu alta fata.totusi,si fara sa o iubesc, am tinut la ea si nu am vrut sa o fac sa sufere datorita dragostei p care mi-o purta.dar incercand sa fac bine mai mult am gresit...atatia ani risipiti.si a mei si a ei! asa ca cel mai bine e sa vorbiti,poate nu o sa zica din prima ca nu vrea sa mai fiti impreuna, e greu sa te desparti de cineva si daca nu-l iubesti, apoi sa stai singur sa cauti p altcineva care e pentru tine.e mai complicat si mult de scris.mai bine suferi acum si mai tarziu ai sa fii fericita, decat sa gasesti fericirea mai tarziu si sa regreti zilele si anii pierduti.cu siguranta cand vei intalni fericirea ai sa spui asa! cu bine si succes!

| SantaAndrei a răspuns:

In orice relatie, dupa un timp dispar artificiile gen:
-Te iubesc
-Ba eu te iubesc mai mult
-Inchide tu primul
-Ba tu

Abia atunci devine dragoste adevarata happy Daca nu iti spune poate e pentru ca nu mai considera necesar, pentru ca simte ca ati trecut de nivelul cu zorzoane, si a devenit ceva mai serios care nu are nevoie decat de o privire sa intelegeti ca va iubiti.

| Cristinutzzzza explică (pentru SantaAndrei):

Mia spus ca nu vede un vitor cu mine si ca nu poate sa-mi zica ca ma iubeste pentru ca nu e cinstit sa spuna asa ceva daca se gandeste ca ne vom desparti!

| aleerawr a răspuns:

Dupa un an jumate, treaba e dubioasa. depinde si cati ani aveti.Sa inteleg ca inainte iti spunea"Te iubesc"? Daca nu-ti mai spune...e posibil sa stea doar din obisnuita. Din pacate, cred ca o sa se temine...candva.Tu suferi pentru ca el nu-ti spune ca te iubeste,dar tu ii spui? nu stiu ce inseamna :"cuvinte grele" pentru tine. Posibil si din partea ta sa fie, pur si simplu, doar afectiune.

| Cristinutzzzza explică (pentru aleerawr):

Pai eu am 20 el 19.eu ii spun ca il iubesc el numi spune decat ce dragut:* sau chesti de genu.iar cand vb despre noi 2 despre vitor ca totusi avem o varsta el zice ca nu se vede cu mine.

| aleerawr a răspuns (pentru Cristinutzzzza):

Probabil.chiar nu se vede impreuna cu tinesad...deschide subiectu.luati o decizie, nu bate pasu pe loc.nu se merita! :*

| SantaAndrei a răspuns (pentru Cristinutzzzza):

E cam urat atunci...chiar nu stiu ce sa zic, poate s-a speriat de perspectiva unei relatii de foarte lunga durata, sau poate s-a plictisit, sau...sunt foarte multi de SAU, tu trebuie sa vorbesti cu el, fata in fata si sa lamuriti asta, altfel nu se poate