| Ilovebubblegum a întrebat:

Poate ca suna ciudat, dar in ultimul. timp simt ca am nevoie de afectiune, sa ma imbratiseze cineva straight face Am vreo 15 ani si nu am iubit laughing oare asta e cauza? :-\
P.S. fara raspunsuri aiurea straight face

11 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Ahh CLASSIC woman. Pai voi fetele si in general femeile mereu cer afectiune un HUG, o minima atentie cel putin. E natural acest lucru fiecare femeie are nevoie sa fie apreciata de cineva. No-i brbatii nu simtim aceasta nevoie insa la femei se observa mai des aceasta cerinta uneori se transforma in obsesie cind este vorba de afectiunea persoanei dragi.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

De care afectiune simti nevoia,de cea parinteasca,de cea a prietenelor,sau de sex?
Afectiunea o impartim in mai multe categorii, tu nu ne-ai zis exact ceea ce simti.
Daca nu ai iubit este un lucru bun, iti va prinde bine cand ai sa mai cresti, nu este capat de lume daca nu ai iubit, iubitii la varsta de 15-16 ani incerca doar sa va pacaleasca sa mai puna mana pe voi, poate sa faca si nitel sex.de ce nu?
De tine depinde cum vrei sa fi, mai sunt fete care se respecta pe ele.
A nu avea iubit inseamna ca ai un caracter solid bazat pe o educatie frumoasa.
Daca te respecti vei avea de castigat.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

Ce oameni. Cum sa incurajezi sexul la 15 ani?

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Scumpa mea, traim intr-o lume nebuna, daca ai citit si tu pe aici fete la 13-14 ani intreaba cum sa se culce cu un baiat,in generala putine fete mai ajung in clasa opta domnisoare, asta inseamna lipsa educatiei de acasa, lipsa respectului de sine.
Daca le zici ceva zic ca stiu ele ce fac, prin urmare sa nu te superi pe mine dar daca pui intrebari noi raspundem dupa situatia din Romania nu personalizata, ca nu avem noi sa stim detalii daca nu le specifici..mai ales ca ai un sentiment ciudat,; ipsa de afectiune dar nu ai precizat de care afectiune...

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

Raspundeti dupa situatia din Romania si o sa duceti tara asta de rapa! Incurajati sexul la varste ca aceasta si vom ajunge o tara de oameni bolnavi atat psihic cat si fizic!
Bravo tie, spune-i la 13-14 ani sa se culce cu un baiat. In ce lume traiesti, omule? In ce lume? Nu cred ca la 15 ani se pune problena de afectiune sexuala incat sa-i spun eu chestia asta sau sa precizez tipul de afectiune. Cum, in clasa a8a sa nu mai fi domnisoara?
Tu incurajezi lipsa educatiei in familie?
Bravo!

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Esti repezita si nu citesti atent,esti stresata? Da, o tara care s-a dus in jos, drogurile sexul este la el acasa, lipsa educatiie de acasa, de fapt copilul nu are nici o vina daca parintele.scoala nu il invata.Pe ce lume traiesti citeste mai atent, fi mai receptiva si daca ai copii educa`i in spiritul dezvoltari "eu-ului" si a respectului de sine.Suntem o tara saraca cu oameni saraci fara cultura, deci o generatie pierduta cu suflete rupte, doresti sa mai continui cu exemple?

| alinosh a răspuns:

Stai linistita, nu e nimic aiurea in asta.Treci prin multe schimbari hormonale care te dau peste cap. Nu pune asta neaparat pe seama faptului ca nu ai prieten pentru ca te poti simti singura si daca ai. petrece mai mult timp cu prietenele tale, vorbeste despre asta cu ele si nu dispera.incearca sa te bucuri de viata ta asa cum este ea si de varsta pe care o ai... si asta nu vine din partea cuiva mult mai mare. Am trecut si eu prin zona asta, am avut aceleasi sentimente si acum, dupa ce m-am linistit, am realizat ca momentele cele mai frumoase din perioada aia sunt cele in care am lasat lucrurile sa mearga de la sine si m-am bucurat de viata. si prietenii de atunci i-am avut atunci cand nu cautam si nici nu ma asteptam la asta! asa ca deocamdata imbratiseaza-ti prietena cea mai buna si nu dispera. Crede-ma, toate se rezolva

| h3r a răspuns:

Hai ca te imbratisez eu! Toti avem nevoie de asta.
Oricum, pentru mai multe detalii o sa-i las pe baieti. Ai nevoie de cineva, care sa-ti fie alaturi moral dar si "trupesc".
Sau poate, te simti singura si nu ai mai fost imbratisata de mult timp, nu ti-a oferit atentie, iar tu ai nevoie de mangaiere.
Nu e neaparat din partea unui baiat. O sa ai timp si pentru asta.

Take care!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

S-ar putea.
Poate te simti singura.
Cauta un baiat care sa te placa si sa fie alaturi de tine, sa te pupe, sa te imbratiseze.
Sau poti iesi cu prietenele tale si asa vei uita de singuratate.

| Dianaㄨ a răspuns:

Este normal, varsta isi spune cuvantul si hormonii de asemenea.
Da, si asta e o cauza, ca nu ai iubit, dar nu dispera! Ai doar 15 ani!
E ceva normal sa simti nevoia de afectiune, de imbratisari, sarutari si sper ca doar atat pentru varsta ta. Oricum, poti fi deschisa catre relatii de prietenie cu baieti!

| Anonimity a răspuns:

Pot face mai mult decat sa te imbratisez.acepti?