| StaRmAgiC a întrebat:

Poate ca vi se pare un fleac ceea ce am sa va spun. Dar simt ca nu mai suport. Din ce in ce ma simt tot mai singura.Prietenii nu am deloc si nimeni nu ma mai suna sa vada macar ce fac etc.Prieten nu mai am de 9 lunii deja mi-am pierdut speranta in a mai avea prieten.Asta pentru ca am stat dupa fostul care in tot acest timp, ba imi arata ca tine la mine, ba era indiferent, fiind in clasa cu mine iar dupa 9 lunii de sperante imi zice sa-mi iau gandul de la el si sa-mi caut pe altul"Cu toate ca in aceste 9 lunii ba zicea ca mai tine la mine si s-ar intoarce la mine dar se mai gandeste, si asta numai cand vedea ca urmez sa ma combin cu vreun baiat, si il dadeam naiba pe acel baiat". Eu crezand ca tine la mine dar de fapt in tot acest timp si-a batut joc de mine profitand de sentimentele pe care le purtam pentru el.Acum incerc sa nu-l mai caut la telefoane si astea cu toate ca el era primul care il sunam in tot ceea ce se intampla, si ii povesteam.Destul ca il vad in clasa si trebuie sa-l suport:-J.Incerc sa-mi fac prieten, dar parca am raie, chiar nu stiu ce se intampla, ma rog nu stiu n-am dat in cap, nu cred ca am facut ceva de totii baietii vorbesc cu mine la inceput frumos si dupa ceva timp se distanteaza tot mai mult.sad uneori cred ca am 19 ani degeaba.Prietenii nu am, au stat cu mine din interes, sa imi fac un iubit slabe sanse:-J nu stiu ce se intampla, si ma simt din ce in ce mai singura.Singurul meu prieten a ramas televizorul si netul. Iar pe mess nu am cu cine vorbii ca parca totii au intrat in pamant si nu ma mai baga in seamastraight face Ce as putea face? Ca sunt atat de suparata pe viata si pe mine. Oare cu ce am gresit de totii ma evita? Fostul mereu imi reprosa ca mereu ma pun pe primul loc, ca mereu vreau sa fiu centrul atentiei, ca nimeni nu sta cu mine din cauza mea.Si el de fapt m-a schimbat intr-o persoana incat in tot ceea ce fac sa dau vina pe mine.Nu-l mai suportam s-o faca pe desteptul, sa dea vina pe mine si el sa iasa mereu basma curata.Cu toate ca am tinut la el enorm de mult.Insa acum tine legatura cu prietena mea care a stat cu ea, si ea a incercat sa mi-l fure si mi-a zis ca tine legatura cu ea ca macar are cu cine sa se inteleaga. Iar acum sunt singura sad

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Buna! Stiu cum te simti. E ceva normal! tot ce trebuie sa faci tu e : sa fii mai indrazneata!winking Sa incerci sa"te bagi pe sub pielea"tuturor.Asa mi se intampla si mie: intru p messenger si cine ma baga in seama? Doi sau trei BAIETI care se dau la mine.ATAT! prietenele noastre, acum sunt pe interes si sunt false. Poti sa fii si tu ca ele? Daca nu, INCEARCA! Iar in legatura cu "fostul"...incearca sa comunici cat mai mult cu baietii din "cercul lui"fa-i ca atunci cand te vad, sa te bage in seama, cere-le tu id-le de mess, FII INDRAZNEATA! stii vb aia: "In ziua de azi, cu RUSINEA MORI DE FOAME!"Asa ca fa-ti si un prieten, macar unul la care sa nu tii numai sa vada si el ca nu te doare(chiar daca
nu e adevarat)in timp... o sa cunosti pe cineva care o sa te pretuiasca. poti sa il dai pe fostul FIX NAIBII.nu merita sa iti bati capul cu elhee hee tot ce faci, FA-I IN CIUDA!love struck

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Niciodata nu esti singur.Nici macar atunci cand ti-ai pierdut speranta.Cauta sa ii lasi pe oameni sa te cunoasca asa cum esti, fara sa exagerezi nicio calitate, fara sa diminuezi niciun defect. Daca ei nu te accepta pentru ceea ce esti atunci nu are sens sa suspini dupa ei. Uneori compania propriei persoane e mai benefica decat a unui prieten pe interes
Iar in legatura cu fostul prieten, el fiind coleg de clasa cu tine si fiind obligata sa il vezi in fiecare zi va dura ceva timp pana ce ranile se vor cicatriza
Iar faptul ca iti da sperante desarte ar trebui sa te revolte.Nu impotriva lui ci a ta.Sa te faca sa-ti doresti o schimbarewinking

| gigiro a răspuns:

Draga mea, stai linistita, cu tine totul e ok, cu el ceva nu e in ordine. Sincera sa fiu, eu cred ca nu te-a iubit cu adevarat, Te simti marginalizata, nedreptatita, deziluzionata, etc.si toate astea din cauza lui.Crezi ca nu mai sunt pe lume si altfel de baieti? Ai facut ceva sa-i cauti s-au ai cazut in ...depresie ca sa nu zic altfel. Stii ce fac eu in astfel de situatii? ma duc la coafor. O colega de-a mea isi mai cumpara o bijuterie, tu ce-ai mai facut pentru tine?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Bucura-te de ce ai! altii nu au nici curent electric, tu ai familie, net, scoala, mananci pe banii pe banii parintilor si tu te lamentezi ca nu esti hana montana. Stai linistita draga ca esti abia la inceputul vietii si o sa iti gasesti tu si perechea, dar pana atunci invata sa fii impacata si multumita cu tine insati, ca iarna trece si o sa ai ce face pe afara in curand. Nu te supara pe viata, ca nu e o povara ci un cadou, o sansa, o sa iti dai seama cand o sa fi pe cale sa o pierzi si ramai cu fix nimic. Asculta la cineva care a fost aproape si a inteles. Cum e vorba aia, nu te-a intrebat nimeni daca o vrei cand ai primit-o, si nici daca o mai vrei cand o sa o pierzi. Esti libera sa dispretuiesti viata, dar pe pielea ta.

| Dizzydizz a răspuns:

Pai ataseaza te de o fata, Stai cu eea la barfa, dormi la ea iesi in oras
Pune o sa iti prezinte baieti care te vor face sa il uiti pe fostul
esti constienta ca nu merita nu?

FIi vesela in fata lui, il vei oftica peste limita:X
Te va face sa te simti razbunata, deci bine
si da -te la un baiat din clasa, sau la unul apropiat lui

| unione a răspuns:

Calmeaza-te. mai sunt si momente din acestea in viata, trebuie doar sa trecem peste ele, sa fim mai puternici decat nefericirea si problemele. Uite, la fel ca ''aly'' iti spun si eu, lasa-mi un id si vom vb, te voi asculta si daca pot sa te ajut cu sfaturi, o voi face cu cea mai mare placere. pup

| viatadecacatt a răspuns:

Incearca sa vorbesti si tu cu colegele\colegii tai sa te intelegi mai bine cu ei, sa aveti o relatie bunahappy. Cat despre o prietena buna careia sa ii spui totul o sa vina ea pana la urma, daca se iveste vreo fata sa intre in conversatie cu tine nu ezita si fii cat mai prietenoasa, nu se stie cum veti ajunge bune prietene. poti sa faci si schimb de liste cu un coleg\colega, sau sa cauti iduri din orasul tau, vrei gasi si tu pe cievahappy.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Nu-ti pierde speranta intr-o zi chiar iti vei gasi si o prietena cu care poti comunica orice, care sa te sfatuiasca sa nu rada de problemele tale, sa incerce sa te ajute si sa te inteleaga, si iti vei gasi si un prien care sa te placa pentru ceea ce esti, nu prentru ceea ce vror altii sa fi. Viata e plina de surprize, chiar daca uneori sunt dezvaluite mai greu.si mai ai o multime de timp ca sa iti faci prieteni, asa ca uita-l pe fostul prieten (chiar daca nu o sa fie asa de usor) fi serioasa nu te merita.se juca doar cu sentimentele tale happy tu meriti mult mai mult.

Totul se invarte in jurul tau. Mareste cantitatea de dragoste pe care ti-o acorzi zilnic. Fii bun cu tine. Incepe sa faci lucruri pentru tine. Si nu te judeca pentru asta: nu inseamna ca esti egoista. Vei vedea ca astfel vei fi capabil sa daruiesti mai mult in jurul tau. happyhappyhappy
Baftakisskisskiss

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! sunt sigura ca poti trece peste asta dai in colo de prieteni cine are nevoi de ei incearca sa iesi in oras si sati ocupi timpu cu multe chesti gasesteti o pr vejnika si un iubit care sa te faca sa te simti ok eu cand sunt supy int p calc si vb cu o pr si repd imi trecehee hee

| latexcap93 a răspuns:

Fimoza

| westside a răspuns:

Pai...
Incerca sa iesi pe afara.prin parca undeva happy cautati alt anturaj.
Daca nu iti place cautati alt liceu.incerca sa fi mai indrazneata, nu mai gandi negativ.Cum am mai spus incerca ceva nou.

| mrsolo a răspuns:

Pfff toate trechappy stai calma si fi tu insati happy cine te place te place si asa cum esti!

| usernamealy a răspuns:

Asa se intampla ii pierzi pe toti arunci cand iti doresti sa ii ti aproape, fi relaxata si nu da impresia ca mori dupa ei

nu stiu daca e bine ce iti zic da la mine functioneaza
daca vrei lasa/mi id p pr si mai vb p messhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul cind am ramas singur nu este decit o singura cauza; Eu. Dar, spre deosebire de tine, spre asta tind.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde esti ca poate iese cevalaughing

| aicosmin a răspuns:

Buna seara! La fel ca si ceilalti consider ca te vei descurca, oricat de impotriva noastra ar parea lumea... in realitate nu e. Viata e atat de frumoasa pe cat ne-o facem noi (nu mai retin unde am auzit asta prima data ^^ ).
Totusi, ai putea incerca sa fii mai "comunicativa", deschisa la sugestiile celorlalti, sa zambesti mai tot timpul ( ajuta enorm de mult ), sa faci complimente si chiar sa vorbesti serios in timp ce le faci... lista continua dar cred ca intelegi si tu ce vreau sa spun.
Bafta in continuare si, din nou, totul va fi bine.