| NonZarek a întrebat:

Poate exista intre un baiat si o fata o relatie de pretenie? + S-ar putea de acolo sa se ajunga la o relatie de iubire?
Multumesc!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde ce inseamna prietenie, prietenie poti avea cu oricine nu exista o limita, dar,exista o limita in ceea ce inseamna a fi prieten cu cineva,daca esti un catelus si se plange pe bratul tau toata ziua,si esti mereu dupa fundul ei aia nu e prietenie, barbati mereu asteapta sex de la prietenele lor iar fetele asteapta asexualitate, asta e diferenta, ca barbat vezi de prietenie cu barbati iar amical cu femei, parerea mea, faza cu ca se poate ajunge nu prea, daca asa ar fi nu ar mai exista zona prieteniei, cand o fata te percepe ca pe fratele ei in vechi te va percepe asa

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate sa ramana prieteni, doar daca sunt copii mici.
Intre adulti, asemenea prietenii se incheie intotdeauna in pat.

| sierra1 a răspuns:

Dacă intre un băiat și o fată se poate ajunge de la prietenie la dragoste?

e o întrebare cu schepsis cumva?

| Andreeush a răspuns:

Poate exista o relație de prietenie între un băiat și o fată însă în cele mai multe cazuri unul din cei doi ajunge să se îndrăgostească.

| Plato a răspuns:

1) Da
2) Discutabil, contextual

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu știu dacă un bărbat poate fi doar prietena cu o fata.
Adică la un moment dat tot o sa fie putina scântei.
Adică îți dau un exemplu.
Te îmbeți, te faci muci da?
Și l suni pe pretenul tău sa te ia
Tu find beata nu conștientizezi și îl săruți și de la sărutul ala ajungi la dragoste etc.
Și dacă ți ai face iubit, prietenul tău tot o sa fie puțin gelos.
Deci cum o dai nu e bine.

E bine sa fiți prieteni după care sa fiți iubiți și asa va cunoașteți toate năravurile rolling on the floor

| GirlOnline81 a răspuns:

1. Da, poate sa existe prietenie între persoane de sex opus. Motivul pentru care îți răspund cu un zâmbet uriaș, este ca "cea mai buna prietena a mea", cu care împart păreri, respect și deseori cine, este un EL laughing.
2. Poate deveni mai mult decât o prietenie, dar nu si atunci când nu vrei sa risti ca cele de mai sus sa dispară.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,da,poate exista,eu am un cel mai bun prieten si este ca un frate pentru mine, el are iubita, eu am iubit. Totul normal. Si da, daca ambii vor se poate ajunge, in cazul meu nu

| DanyDav a răspuns:

Poate mai intai ne traduci si noua cuvantul "proetenie"!

| Magda20 a răspuns:

Da, poate exista o relație de prietenie între o fată și un băiat. Și după cum se spune, cele mai interesante iubiri se nasc din prietenii.