| Andreiiliuta a întrebat:

Poate fi insarcinata daca pe data de 9 februarie am avut un contact sexual neprotejat dar i-a venit menstruația când era stabilit ( 13 februarie) și a fost ca menstruațiile anterioare( durata, cantitate de sânge, culoare, etc).
Și dacă am avut astăzi contact sexual protejat cu finalizare în prezervativ ( când am scos sperma era adunata în rezervor) poate ramane insarcinata?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu din moment ce i-a venit ciclu normal

| Violleta2022 a răspuns:

Nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia a inceput in data de 13 Februarie (conform calcului), inseamna ca ciclul menstrual al partenerei tale de sex, incepand cu data de 3-4 Februarie a intrat in PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE. Fiindca formarea sarcinii a devenit 100% IMPOSIBILA dupa data de 3 Februarie, rezulta ca in mod absolut sigur NU se putea forma o sarcina in urma sexului intretinut in data de 9 Februarie adica cu 4 zile inainte de menstruatie, CHIAR SI DACA NU AI FI folosit prezervativul si CHIAR SI DACA AI FI ejaculat sperma in vagin. Se pare ca nu ai informatia corecta in privinta momentului in care se poate forma sarcina in decursul ciclului menstrual. In situatia prezentata ar fi fost ABSOLUT IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina cu sau fara prezervativ. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Nu are cum dacă i-a venit menstruația, și va-ți protejat.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Nu este insarcinata daca i-a venit menstruatia. Si daca v-ati protejat, din nou, nu este insarcinata, daca sperma din prezervativ nu a ajuns in vaginul ei este imposibila sarcina si acest lucru se putea intampla daca prezervativul s-a fisurat. Pentru a fi insarcinata ai nevoie ca sperma sa ajunga in vagin!