| Mkeynes a întrebat:

Poate pune cineva un link exemplu pentru penis 16 cm trebuie sa folosesti prezervativ 53 mm?
Sau ceva de genul, era un link cu marimile prezervativului si penisului.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Alegerea marimii prezervativului care sa se potriveasca cat mai perfect pe penis se face numai in functie de GROSIMEA acestuia. Lungimea penisului nu are nicio importanta sau vreo relevanta fiindca toate prezervativele indiferent de producator si de marca au lungimea standardizata pe 3 lungimi aceste fiind de 178 mm, 195 mm, 207 mm, dar exista si prezervativ cu marimea EXTRA de 251 mm lungime (pentru penisuri gigantice) sau altfel spus cel mai scurt prezervativ, este mai lung fata de dimensiunile obisnuite ale penisului in majoritatea cazurilor.
Deci, marimea prezervativului potrivit se alege NUMAI/DOAR in functie de grosimea penisului care se determina prin masurarea circumferintei penisului in mm, valoare care se imparte la 2 si din rezultatul obtinut se scad in jur de 10-15 unitati. Marimea astfel obtinuta trebuie sa corespunda cu valoarea sau notatia inscrisa pe ambalajul prezervativului.
Fiindca majoritatea marcilor de prezervative sunt fabricate in circa 5-7 tipodimensiuni de largime si anume; notarea poate fi facuta uneori si prin literele "S", "M", "L", "XL" si "Extra large" (small, medium, large) sau cu numere care reprezinta latimea aplatizata a prezervativului masurat in mm. Cel mai stramt prezervativ adica cu cea mica largime incepe de la 43-45 mm si creste cam din 3 in 3 mm si ajunge pana la latimea maxima de 66 -67 mm. In cazul prezervativelor fabricate sub brandul Durex, lista completa cu modelele si dimensiunile este urmatoarea : Brand;; Style;; Length (mm);; Width (max/min in mm)
-Durex Close Fit 178 49
-Sensation 178 52
-Ribbed 178 53
-Pleasuremax 195 66/54
-Elite, Extra Safe, Featherlite, Performa, Select Flavors, Tingle 205 63/52
- Avanti Ultima 205 63/52
-Comfort XL 251 63/54
Sper sa fii multumit de informatiile oferite Multa sanatate!

| Mkeynes explică (pentru corbulalbrosu):

Stiu ca tot dvs puseseti un link
Cu exemple de grosime si lungime

1 răspuns: