| Issabelle6789 a întrebat:

Pot fi baietii/barbatii atat de timizi sau fricosi ca atunci cand plac o fata/femeie sa nu ii spuna din teama ca vor fi refuzati? Chiar daca aceasta da semne ca si ea place acel baiat/barbat? Ma refer si la cei trecuti de 20 de ani.Sau daca plac foarte mult pe cineva isi iau inima in dinti si discuta cu acea fata? ????

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil, poate sa le frica sa nu interpreteze gresit semnele. MAi sunt fete care dau semnale si doar flirteaza aiurea, nu vor nimic serios si poate ditr-o experieta de genul sunt mai reticienti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Nu toti isi dau seamã de ele.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau asta, da ea cred ca se refera la semne mega evidente

| RAY a răspuns:

Da,eu personal nu cred ca ma place vreo fata,deci nu vad de ce sa încerc ceva în privința asta,dacă o plac, o uit, totul se uita, decât sa fiu respins mai bine asa, am 28 apropo

| RAY a răspuns:

AnaMaria50 ce problema psihica este? ca sunt curios, ce boala poti avea cand te respinge sexul opus, incredibil ce mai citesc pe aici, de parca fetele frumoase care ne plac noua se uita la noi care nu aratam bine, suntem bolnavi incredibil

| Violleta2022 a răspuns:

Aia nu-i timiditate, este o problema psihica!

| Drimmero a răspuns:

Unii pot fi chiar atat de timizi si fricosi, altii sunt mai rezervati deoarece nu vor sa evolueze lucrurile in cazul in care este reciproc,, iar altii sunt mai indiferenti cu dragostea, gen plac o fata, dar poate ei considera ca e ceva trecator si o lasa asa.

In mod normal ar trebui sa-i sesizezi 'norocoasei' atunci cand ai sentimente pentru ea, poate si ea simte la fel si i-ar fi mult mai usor daca tu ca barbat ai face primul pas...sunt diferite cauze.

| Frank51 a răspuns:

Eu nu am patit sa imi placa atat de mult de o fata, si cred ca daca mi s-ar intampla asa ceva, i-as spune. In schimb nu mi-e teama sa "sparg gheata" cu o fata, chiar imi face placere, si de cele mai multe ori ea este mult mai interesata de tine decat tu de ea.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, pot fi. La fel ca şi fetele/femeile.
Cel mai bine este de cei care spun, chiar dacă vor fi refuzaţi.
Sunt atât de multe alte lucruri mai înfricoşătoare decât a îi spune cuiva că o placi şi eventual a fi refuzat.

| Plato a răspuns:

Nu te opreste absolut nimic, daca il placi, sa ii spui tu, sa nu mai tot astepti atat. Ce tot atatea semne? Si tu iti poti lua inima in dinti.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da,sunt foarte multi care fac asta.
Ea da semne, dar oare el le intelege?
Daca sunt timizi nu iau nimic in dinti.
Cere numarul lui, vorbeste tu cu el, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Kimball a răspuns:

Da, eu sunt unu dintre acei baieti, am 20 ani si chiar imi este frica sa vorbesc cu persoana pe care o plac la nebuniehappy

| Balanica12 a răspuns:

Acum depinde de barbat, de caracter, și dacă ia inițiativă sau doar spune, se încurajează că vrea să facă și nu o face. Acum depinde câți ani are și cu ce se ocupă. Depinde și de femeie, dacă ea observă că este timid și clar îi place și viceversa, îl poate ajuta și el o să aprecieze asta foarte mult acum nu știu dacă îți va spune. E clar că te place, dar ar trebui să-i vorbești mai mult, chiar dacă tu muncesti puțin. Acum dacă el este mai introvertit, na îi este mai greu, depinde dacă vă-ți văzut, ce ați vorbit, sunt multe de spus. Bun, toate bune și frumoase. Da, ei nu spun că te plac pentru clar există posibilitatea să te piardă, si mai bine prefer să-ți arate prin gesturi, și dacă au co**e să facă și primul pas cu atat mai bibe. Acum în ziua de azi sunt multe fete care preferă să facă ea primul pas și știi la ce mă refer, nu prea mai au tupeul ăla "barbatii " din ziua de azi.
Sfatul meu este să-l mai bagi în seamă poate are treabă cu jobu-ul sau are o ocupație care să-l ridice din punct de vedere profesional desigur. Acum știu ce spui, își face timp și pentru tine stai liniștită, doar că el e nesigur și vrea să știe dacă se merită. Acum depinde și de orgolilu tău, trăim în era vitezi eu zic să nu-l ratezi, uite sună-l din greșelă, un beep și după ce te sună înapoi vezi ce spune, o să auzi în voce dacă e emoționat și dacă vrea să ducă conversația în altă parte. Baftă!