| ItsMatrix a întrebat:

Pot fi insarcinata? Am avut contact vineri si duminica,protejat asa cum a mai fost de multe ori inainte. De ieri am inceput sa merg la baie des,si sa ma doara in zona inferioara a burtii,si sa simt usturime.Am o infectie vaginala? Pentru ca simptomele seamana a sarcina insa e imposibil.Pot acestea aparea chiar din a doua zi?(usturime, urinare deasa). Stiu ca sunt si sinptome de sarcina da din cate am citit e o infectie urina.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai o infecție urinară de toată frumusețea. Fuguța la medic!
PS urinarea deasă apare abia după primul trimestru de sarcină, când fătul devine suficient de mare încât să comprime toate organele care îl înconjoară din cavitatea abdominală.

| ItsMatrix explică (pentru mihai69):

Iti multumesc frumos.Incepusem sa imi fie teama.

| mihai69 a răspuns (pentru ItsMatrix):

Cu plăcere. Nu te teme, trece dacă o tratezi. Vizita la medic e necesară pentru stabilirea diagnosticului corect și a tratamentului adecvat.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai racit, posibil la ovare. Nu este sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Niciodata NU pot sa apara simptome de sarcina in primele 2 saptamani de dupa producerea ovulatiei fiindca de regula in cazul in care ovulul este fecundat de catre un spermatozoid, respectivul ovul va initia procesul de migratie din zona trompelor uterine unde a avut loc fecundare catre endometru pentru a se implanta prin asa numitul proces de NIDATIE. Acest intreg proces de fecundare-migratie-nidatie se produce pe parcursul a minim 8-9 zile si a maxim 12-13 zile perioada in care ovulul fecundat efectiv "pluteste" in interiorul uterului si din acest motiv NU poate produce nici un fel de simptom de sarcina. Pentru informarea ta corecta si cunostintele tale pentru viitor, trebuie sa stii ca UNICUL/SINGURUL "simptom" de sarcina adevarat va apare intotdeauna dupa 2 saptamani si se va manifesta prin lipsa menstruatiei. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca ai o infectie urinara. Consulta medicul de familie si el iti va spune ce este de facut.