| Ariana123456789000 a întrebat:

Pot folosi și cumpara nuvaring din farmacii fără prescriptie?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este DA. Datorita faptului ca inelul hormonal intravaginal NuvaRing este fabricat intr-o varianta UNICA privind compozitia hormonala (etonogestrel + etinilestradiol) cat si prin folosirea celei mai mici cantitati posibile a celor 2 hormoni, inelul NuvaRing reprezinta cea mai ''prietenoasa'' metoda contraceptiva inventata pana in prezent. Inelul hormonal NuvaRing este conceput si fabricat in aceasta SINGURA/UNICA varianta exact cu scopul de a putea fi folosit de fiecare femeie indiferent care este propriul profil hormonal natural fara a mai fi necesara consultatia si recomandarea medicala/ginecologica. Insa chiar si daca inelul NuvaRing poate sa fie folosit asa cum am amintit, este indicat ca inainte de a fi folosit sa existe o discuteie prealabila cu medicul ginecolog.
https://www.medimfarm.ro/......de-ore-x-1
Multa sanatate!

| Ariana123456789000 explică (pentru corbulalbrosu):

De pe internet nu se poate cumpara?