| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am facut sex in ultima zi de menstruatie?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele sunt mici, dar nu zero. Sansele cresc cu cat ziua aceea este mai departe de prima zi de sangerare.

18 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Multe femei cred ca a face sex in timpul menstruatiei, nu prea au avea sanse sa ramana insarcinate. Ei bine, din pacate, va chinuiti degeaba fetelor. Sexul in timpul menstruatiei nu este sigur. Se pare ca un spermatozoid poate trai in vagin pana la 4 zile. Daca ovulatia se instaleaza in ultima zi a menstruatiei, sansele de a ramane insarcinata sunt chiar mari.

| DenissaDeea a răspuns:

Sant sanse foarte mici de a ramane insarcinata daca faci sex in perioada ce ai menstruatia! Stiu cazuri care au avut relatii sexuala in timpul menstruatiei si au ramas, dar si invers nu au ramas!(dupa parerea mea personala nu cred ca ramai insarcinata in timpul menstruatiei asa usor, sunt doar iluzii.eu am intrebat medicul meu si mi-a zis ca sanse sunt 1% si nici atunci nu este sigur ca poti ramane insarcinata)
Iar ca un sfat nu este indicat sa ai relatii sexuale in timpul menstruatiei nu este sanatos si igienic! ai nevoie de un corp sanatos toata viata...

| nicky a răspuns:

Nu este imposibil sa ramai insarcinata. Au fost cazuri in care au ramas insarcinate chiar si in perioada menstruatiei. Asa ca cel mai bine ar fi sa folosesti metode de contraceptie tot timpul, nu numai pentru. a te feri de sarcini nedorite dar si de boli venerice.

| otypa a răspuns:

Poti dar sansele sunt cam mici. dar mai bine sa nu te joci cu focul si sa faci cu prezervativ. daca totusi vrei sa faci sex.

| rebeka_3345 a răspuns:

Poi daca si-a lasat spermatozoizii in tine este posibil, cred...
i-ati repede un test de sarcina si vezi poate mai poti lua pilula de a2 zi...

| Sjp_Paula_1997 a răspuns (pentru rebeka_3345):

Daca ramane insarcinata pe test ii apare doar dupa 2 saptamanii deci numai are cum sa ia pastila de a doua zii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sar putea. Dar sa nu faci...foarte aprins

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot ramane insarcinata daca am facut dragoste a 2zi de la terminarea menstruatie ..si desigur el aejaculaat in mine"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot ramane insarcinata daca am facut sex in ultima zi de menstruatie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu...si eu ma intreb acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot ramane insarcinata daca in a 5-a zi de menstruatie am facut sex ( era ultima zi ). nu ne-am protejat, si el, a si ejaculat in mine :-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa zic protejativa fetelor daca nu vreti sa deveniti mamici, iar daca da, eu zic ca e posibil orice asa ca ramane la alegerea voastra, sa riscati sau sa fiti sigure!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ultima zi a ciclului am avut sex si el a ejaculat in mine. timp de citeva zile dupa am avut singerari neesentiale.acum imi intirzie ciclul cu 5 zile, insa testele arata negativ. oare ce sa cred?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se folosec anticonceptionalele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare, am facut sex cu prietenul meu in ultima zi de menstruatie, din pacate s-a rupt prezervativul si a ejaculat inauntru as vrea sa va intrebare daca este posibil sa fii ramas insarcinata deoarece am unele stari, mi sa marit burta si sunt foarte stresata in ultima vreme

Alte răspunsuri
| anahi1212 a răspuns:

Poti ramine doar daca ai facut-o neprotejat...