| eliza7943 a întrebat:

Pot rămâne însărcinată dacă fac sex in fiecare seara(s-a întâmplat sa fie și număr după număr) in perioada fertila chiar dacă el nu ejaculează in interior?
Doresc răspunsuri stric la întrebare. Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea sa ramai insarcinata in cazul in care actul sexual este intretinut in ultimele 2-3 zile ale perioadei fertile sau mai precis cu 1-2 zile inainte sau exact in ziua ovulatiei cu conditia ca sperma indiferent de cantiate sa-ti ajunga in vagin. Este bine stiut si cunoscut faptul ca in uretra penisului dupa ce se produce ejacularea, ramane o cantitate de sperma, mai mult decat suficienta pentru ca spermatozoizii din ea sa ajunga in uter si astfel sa fie fecundat ovulul. Probabilitatea de a se putea forma o sarcina in aceste conditii din nefericire este destul de mare.
Acest lucru se poate intampla in aproape toate cazurile in care sunt intretinute 2 sau mai multe acte sexuale consecutive, care chiar si daca sau terminat cu ejacularea spermei in exterior, in uretra penisului ramane sperma care poate fi eliminata numai intr-un singur mod si anume prin urinare dupa fiecare ejaculare. In caz contrar in timpul actului sexual urmator, din penis se va scurge/prelinge fara sa se simta o anumita cantitate din sperma ramasa direct in vagin. Altfel spus pe parcursul sexului urmator, in realitate se produce o ejaculare involuntara. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Evident că sunt șanse să rămâi însărcinată.

| Sofer a răspuns:

Dai ca mere in continuare.

| sofisis a răspuns:

Da, normal ca poti.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, exista o probabilitate. Mai mica cea cu DA fata de cea cu NU, dar exista.

| ywar a răspuns:

In fiecare seara, normal! Auzi, dar nu putem si noi sa-l ajutam? Ma ofer eu.

| sofisis a răspuns (pentru ywar):

Ti-e frica, ca oboseste mititelul?

| DarthNiger a răspuns:

Eu stiu ca atata timp cat nu a terminat inauntru nu ai cum sa fi insarcinata, dar daca ati facut fara prezervativ atunci e o posibilitate, mica dar este.

Răspuns utilizator avertizat