| rodicamirela a întrebat:

Pot ramine insarcinata daca sperma baiatului s-a atins de organul meu genital?

3 răspunsuri:
| DrViorel a răspuns:

Buna Rodica! Daca doar s-a atins, nu sunt probleme, dar trebuie sa fi sigura, oricum sper ca ai luat anticonceptionalele, adica iti spun, nu e de joaca cu aceste lucruri, trebuie sa fi sigura, nu doar sa susti ca nu a avut contact sperma cu interiorul vaginului, caci la nenumerati clienti care au facut avort, au avut din chestii de acest gen, ele credeau dar au crezut prost, deci fi sigura! Si poti face si un control la ginecolog, oricum e indicat, ca odata, 2 ori ep an sa faci un control. Sanatate si o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista posibilitatea
cel mai bine este sa faci un test de sarcina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este suficient ca o singură picătură să se fi scurs în vagin și poți rămâne însărcinată dacă mai erai și în perioada de fertilitate.
Este un joc periculos.
Un test de sarcină la minim 7 zile de la acest "accident".
Mare grijă.
Pa, pa.