| pisikuta a întrebat:

Pot sa fiu insarcinata daca am avut cclu si am facut teste de sarcina au iesit negativ. Dar mai am simptomele de sarcina, greata, oboseala, dureri de spate. ajutati-masad

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Dacă ai avut menstruație și testele de sarcină făcute la 2-3 săptămâni de la contactul sexual neprotejat au ieșit negative atunci nu ești însărcinată. Simptomele pe care le descrii tu sunt nespecifice, nu apar numai în sarcină, și pe mine mă doare spatele, sunt obosit și mi-e greață dar nu sunt însărcinat.
Primul semn de alarmă este întârzierea apariției menstruației. Apoi creșterea în greutate, mărirea abdomenului, pigmentarea areolei mamare și a organelor genitale apar în lunile următoare. Nu cred că ești însărcinată și de acum nu mai face sex neprotejat ca să nu stai cu frică.

| MeMeMe97 a răspuns:

Daca ai facut mai multe teste si toate au iesit negativ...nu cred ca exista vreo sansa sa fii insarcinata! poate ai vreo indigestie!
mergi la un medic!
bafta!

| Foartesecret a răspuns:

Ce-i aia cclu?

| FlorinaGeorgiana a răspuns:

Nu este posibil mai ales daca ti-a venit si ciclu, propabil ca ai alta problema pentr-u grata, oboseala si dureri de spate. Viziteaza un medic. Oricum nu esti insarcinata happy

| pisikuta explică:

Da,dar durerile de spate au ceva comun cu indigestia si urinarea frecventa?

| pisikuta explică:

Dar durerile de spate permanente, urinarea frecventa eu ceva in comun cu indigestia?

| pisikuta explică:

Mda,din pacate testele nu au fost facute dupa 2-3 saptamini dupa contactul sexualsad