| ElectroFlash a întrebat:

Poti ajunge impotent daca te masturbezi ca băiat?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fi o planeta plina de impotenti

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate, ca 94% dintre baieti se masturbeaza, iar restul nu recunosc.big grin
Stii ca am gasit un baiat care nu vroia sa se masturbeze, ca nu-i permitea religia: era penticostal. L-am intrebat ce face cand i se scoala si mi-a spus ca se roaga.

| suntserios a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Se roagă de vreo fata?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Ar fi fost bine, dar spunea ca in religia lor si sa te gandesti la sex inainte de casatorie este pacat. Pai daca e asa eu ajung in unul dintre cele mai fierbinti cazane cu smoala.laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

La barbati iMpotenta nu apare/nu se instaleaza din cauza faptului ca acestia practica masturbarea. In cazul majoritatii barbatilor afectati de iMpotenta, acestia sufera de o ''BOALA'' considerata foarte grava dar totusi tratabila. Aceasta afectiune, de fapt disfunctie sexuala este provocata in principal de boli ale aparatului circulator sau de anumite boli ale inimii. In concluzie NU exista absolut nicio legatura intre masturbare si impotenta sau fenomenul de ejaculare precoce. Impotenta reprezinta acea stare fizica a barbatului in care penisul acestuia nu poate fi adus in stare erecta, adica adica sa devina ''sculata''. De asemenea si mentinerea penisului in stare de erectie (daca totusi ''se scoala'') sa nu se poata realiza, astfel ca efectuarea chiar si a unui act sexual foarte scurt sa devina IMPOSIBILA.
Factori de risc care provoaca IMPOTENTA :
-1.) probleme ale vaselor de sânge (probleme vasculare) care pot împiedica sângele să umple penisul său să rămână destul de mult timp pentru a menţine erecţia.
-2.) probleme ale nervilor (probleme neurologice) care împiedică semnalele de excitaţie să ajungă de la creier şi măduva spinării până la penis; tulburări nervoase cum ar fi boala Parkinson, boala Alzheimer, scleroza multiplă sau accidentul vascular cerebral pot interfera cu abilitatea bărbatului de a avea erecţie şi pot să scadă dorinţa sexuală; afecţiunile nervilor din diabet, complicaţii chirurgicale, leziuni ale măduvei spinării pot, de asemenea, să cauzeze probleme.
-3.) probleme ale structurii penisului sau ale ţesuturilor pot împiedica erecţia.
-4.) factori hormonali, cum ar fi niveluri scăzute de testosteron.
-5.) efectele secundare ale medicamentelor (spre exemplu cele care se iau pentru hipertensiune sau pentru depresie) pot cauza probleme de erecţie; în unele cazuri, pot fi posibile schimbarea dozelor de medicamente sau folosirea altui medicament.
-6.) folosirea tutunului, a alcoolului sau a drogurilor ilegale pot determina probleme de erecţie; oprirea sau reducerea folosirii acestor substanţe poate reduce severitatea problemelor de erecţie.
-7.) activităţile care restricţionează fluxul de sânge în penis pot determina probleme de erecţie. Unii medici au observat că bărbaţii care merg cu regularitate pe bicicletă pe distanţe mari au risc mai mare de a avea probleme de erecţie.
-8.) depresia, anxietatea, stresul, doliul sau diverse probleme cu relaţiile actuale sau din trecut.
IN ABSOLUT NICIUN STUDIU MEDICAL SAU STIINTIFIC, NU ESTE SPECIFICATA SAU MACAR AMINTITA MASTURBAREA CA AR PUTEA FI PRINTRE POSIBILII FACTORI DE RISC AI IMPOTENTEI. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsurile mele sunt apreciate la adevarata lor valoare de cei care au INTELIGENTA minim necesara de a intelege cele expuse. Raspunsurile mele NU sunt adresate celor cativa DOBITOCI, IMBECILI, OLIGOFRENI CRETINI care exista pe acest site si care au obiceiul de a manca la fel ca orice caine c#c#t nemestecat. rolling on the floor rolling on the floor

| mihai69 a răspuns:

Nu cred; auzi, da' ce e aia „ipotent"?!?
Nu de alta, da' poate am și eu, că o fac de peste 45 de ani...

| LPCTSTR a răspuns:

Nu.
Aşteapă-te acum să vină doctor-dus sau rombulverdealbăstrui să te adoarmă cu poveşti muritoare şi nemuritoare.

| Necunoscut112 a răspuns:

Impotent* de unde scoateţi toţi "ipotenta" asta, nu stiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu