| sufletdeing3r a întrebat:

Poti avea o relatie cu cineva de la distanta? Sa presupunem ca exista dragoste intre acele doua persoane.

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Da in cazul in care te vezi cat de cat, adica nu fost o data pe an, si mai ales daca ai planuri serioase de viitor, planuri posibile, de exemplu in ceva timp sa va mutati totusi impreuna, in acelasi oras, astfel nu dureaza. si depinde de mai multi factori. eu am o relatie la distanta, de 3 ani de zile, insa ne vedem din cand in cand.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti avea si poate exista si dragoste dar cu timpul aceea dragoste se va stinge incet, incet din cauza distantei

| darrio2007 a răspuns:

Ai zis bine sa presupunem.O relatie da.Dar dragoste nu.Doar comunicare.Nu ma refer la dragostea fizica ci la sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca, da.

| Morphines a răspuns:

Da, se poate, dar doar in cazurile in care chiar exista sentimente si increderewinking

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

O corespondenta de lunga durata(in armata), ne-am vazut, ne-am placut.M-a vizitat acasa.La intrarea ei in facultate, dupa balul bobocilor, un dulce adio.Eu, mi-am vazut de drumul meu.Inainte de armata corespondasem cu o fata, draga mie, din Arad.M-a vizitat impreuna cu cele doua surori la unitate si apoi au plecat la parintii mei. Au mai urmat cateva scrisori, o pauza lunga si ma anunta ca s-a casatorit si numele ei de familie este ca al meu.Pot zice ca amandoua mi-au fost bune prietene; ochii care nu se vad, totusi, se uita.In timp, raman vagi amintiri. Tineretea zboara, urmeaza familie, copil.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Ne; prin telepatie!

| CrazyRat a răspuns:

De ce nu?
Is unele sanse sa mearga altele sa nu mearga. happy

| Jackul336 a răspuns:

Depinde daca acele doua persoane de la distanta sunt genul nesociabile dar si nesuperficiale; altfel fiecare isi va gasi cat ai zice peste pe cineva din locul lui

| Adelin89 a răspuns:

Nu! As urî sa stau departe de cineva chiar daca il iubesc!

| AndreiuuMrrr a răspuns:

Intr'o relatie la distanta toate cele 4 persoane se inteleg bine :]

| soricelulRulz a răspuns:

Nimeni nu spune ca nu poti avea o relatie de genu, dar e putin cam aiurea + ca in 90% dinn cazuri se dovedeste ca in acea relatie au fost 3 ci nu 2...

| Ilusi00n a răspuns:

Depinde.daca ai nervi de otel. poate.laughingPentru ca atunci cand intervine dorul sau gelozia, se alege praful.Nu o vad rostul relatiilor la distanta happy

| jakaji8 a răspuns:

Distanata nu poate intrerupe relatia a doi oameni care se iubesc cu adevarathappy