| anonim_4396 a întrebat:

Poți rămâne însărcinată dacă nu ai avut niciodată menstruație? Știu ca sunt ciudat și copilăresc dar mna.
Eu am 19 ani și încă nu am menstruația din păcate din cauza uneori problemele din copilărie asta find greutatea mea de 47kg și altele. Dar de câteva zile am simptomele uneia gravide, (toate) ultimul meu contact sexual a fost acum 3 zile iar ieri mi am făcut un test și a ieșit negativ și încă mai am simțul ala ca parca a-și fi.
Întrebarea mea este :poti rămâne gravidă dacă nu ai avut niciodată menstruație? Am văzut cazuri pe google și nu stiu ce sa zic. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| gongsterbeep a răspuns:

Daca inca nu ti-a venit menstruatia inseamna ca ovarele tale inca nu au inceput sa produca ovule ( din care se formeaza copilul). ovulele nefecundate de spermatozoizi ajung sa fie eliminate prin vagin, ceea ce produce hemoragia ( menstruatia). Deci e imposibil sa ramai insarcinata. Sper ca te-am lamurit. Daca mai ai si alte intrebari nu ezita sa mi le pui.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai fa teste de sarcina la 3 zile, ca sunt bani aruncati!
Un test corectd e sarcian se poaet face dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, este inutil si eronat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La intrebare nu stiu sa raspund ca sunt mia mica dar din cate stiu nu... insa testul de sarcina se face dupa 24 de zile ca daca faci inainte iti arata negativ si daca de fapt e pozitiv.