| anutza1991 a întrebat:

Poti ramane insarcinata dupa avort daca el nu si-a dat drmul in minesi si mi-am mat drumul doar eu? va multumesc

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cat timp trecuse de la menstruatie. In primele 6 saptamani dupa avort nu ai avut voie sa faci sex, asadar ai avut o menstruatie in acest interval. Riscul de sarcina dupa cele 6 saptamani de interdictie este exact cel al sexului neprotejat in general. Daca el nu a ejaculat, intre 4 si 30%, depinzand de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu (adica de cat timp trecuse de la prima zi a primei menstruatii dupa avort).

| Flav a răspuns:

Tu ai 18 ani?sad Pieri, pieri, pieri... te rog!

Abh
| Abh a răspuns:

Nu mai face niciodata sex neprotejat. Avorturile repetate pot avea ca si consecinta pe viitor, infertilitatea. Te vei casatorii candva, vei dori sa ai copii si vei constata cu uimire ca nu poti sa mai ramai insarcinata. Si... vei suferi enorm, amintindu-ti de greselile din tinerete!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Adică aţi făcut sex neprotejat. Da, poţi. De ce nu v-aţi protejat? Ţi-e dor de un avort?

| Arthur a răspuns:

Esti foarte glumeata.

Shin
| Shin a răspuns:

Ai 18 ani si ai facut deja un avort din cauza sexului neprotejat ? Si la scurt timp iar ai facut sex neprotejat ? Da' tu chiar nu-ti inveti lectia ? Normal ca poti sa ramai ! Offf doamne mai fata mai... sad

Shin
| Shin a răspuns:

Ai 18 ani si ai facut deja un avort din cauza sexului neprotejat? Si la scurt timp iar ai facut sex neprotejat? Da' tu chiar nu-ti inveti lectia? Normal ca poti sa ramai! Offf doamne mai fata mai... sad

Shin
| Shin a răspuns:

OMG acum vad chenarul brigaelei... nu se poate... laughing Trebuie sa am si eu laughing

| udarb a răspuns:

Vai, vai ce oameni nu isi invata niciodata lectia, dar sper sa nu fi ramas si a doua oara insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca ai facut-o protejat, nu. Daca nu ai facut-o protejat, chiar daca nu a ejaculat poti sa ramai insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut avort, si adoua zi am facut sex neprotejat.
pot ramane gravida, da sau nu? multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum ca nu ai cu ce

| petronica a răspuns:

Nu poti ramane
e nevoie de spermatozoizi ca sa ramai insarcinata
din partea mea poti sta linistita