| wearelivingtheart a întrebat:

Poți rămâne însărcinată după o singură interacțiune a penisului si vaginului? (la modul ca doar o data o fost introdus, fara nimic altceva)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca posibilitatea formarii unei sarcini in conditia prezentata este de la foarte la extrem de mica, acea probabilitate NU se poate ignora si elimina in totalitate, categoric. Este suficient ca barbatul sa fi ejaculat cu putin timp mai inainte si sa NU fi urinat, fiindca in acel caz este posibil ca in zona meatului urinar (deschiderea uretrei) sa existe SPERMA in cantitate infima insa cu un numar suficient de spermatozoizi in ea. Si daca exact in acel moment femeia este intr-o zi a PERIOADEI FERTILE, sau in ziua ovulatiei a ciclul menstrual chiar si in urma unei singure intromisiuni a penisului in vagin, acea cantitate infima se sperma poate sa ramana in vagin si... ''pozna-i gata''. Depinde de noroc sau ghinion. Sanatate!

6 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Da, în următoarele situații:

1. Dacă a ejaculat o cantitate infimă și insesizabilă de spermă
2. Erai la ovulație sau în perioada fertilă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu ai dat detalii importante cum ar fi: Durata ciclului tau, daca erai in perioada fertilă, daca ai facut sex înainte sau după ce ti a venit ciclul, si ce varsta ai? Însărcinată nu cred ca esti, deoarece ca sa ramîi însarcinata trebuie sa ejaculeze el in vaginul tau, iatr tu sa fi in perioada fertilă, daca tu nu esti in perioada fertilă degeaba ejaculeaza, ca nu se va forma deloc o sarcină, asteaptă 21 de zile si fa ti test de sarcină, nu te grabii sa ti faci test mîine, deoarece nu vei afla nimic, si vei intra in panică. Ciclul menstrual cum il ai, dereglat? Sau vine mereu pe aceeasi data?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum fara nimic altceva, fara ejaculare? păi daca nu a ejaculat nu poti ramîne însarcinată.

| alina2k18 a răspuns:

Daca nu a ejaculat nu ramai gravida.

| Goete a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Decat daca a avut "cartus pe teava" de la ejacularea imediat anterioara si nu a urinat

| johnbucuresti a răspuns:

Dar tu de ce ai fost atat de nesimtita in cat sa nu il lasi pe saracul barbat sa se simta si el bine?
Iti dai seama cat de mult rai i-ai facut!?
cat de rau i-a fost dupa!?
de la faze din astea oamenii chiar pot sa se imbolnaveasca de durere si suprare!