| Mariushgv a întrebat:

Poti sa iti iei pielea de pe penis daca nu ai ata rupta?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Frenul penian, adica ""ata"" in termen popular are rolul si rostul de limitator al distantei pana la care poate fi retras preputiul in timpul decalotarii. Modul in care actioneaza si functioneaza frenul penian adica acea ''ata'' de care intrebi, este prezentat cat se poate de exact incat sa fie si pe intelesul tau in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
In cazul in care penisul este perfect sanatos, frenul penian (''ata'') NU se va rupe niciodata. Multa sanatate.

| minrest a răspuns:

Poti sa decalotezi penisul fara sa ai frenumul rupt, bineinteles; frenumul ala e si o balama a preputiului, de fapt. Nu mai esti copil acum, renunta la folclorul stupid al copiilor, frenumul nu se rupe decat in cazuri exceptionale; nu trebuie sa se rupa. DACA nu poti decalota penisul, inseamna ca ai fimoza sau parafimoza; lasa atele, te rog, ca nu suntem la croitorie.

| Gofigi a răspuns:

Adică