| abcgame a întrebat:

Poti sa ramai gravida cand esti pe stop?

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Daca stai sa te gandesti din punct de vedere stiintific, poate exista o infima sansa de 0. 0001 %, insa iti zic din proprie experienta ca asta e unu din principalele motive pentru care o faceam cat timp era pe ciclu, pentru ca nu aveam niciun stres si puteam sa ejaculez in ea, in 6 ani nu a ramas niciuna gravida cu metoda asta.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Rar, dar se poate!

| Fatamuntilor a răspuns:

Te preucupa doar posibilitatea de NU ramane insarcina?
Riscul de infectiii este mult mai mare! Si de lua BTS-uri!

| Oana92 a răspuns:

Esti fertila in orice zi! Sansele sa ramai insarcinata daca faci sex in timpul menstruatiei sunt foarte mici, dar nu inexistente. Protectia cu prezervativ te va lasa sa dormi linistita!

| peperonies a răspuns:

Statistic improbabil dar da, se poate.

| MrLucas a răspuns:

Nu.

| abcgame explică (pentru MrLucas):

Mersi, esti sigur?

| peperonies a răspuns (pentru abcgame):

Daca stai sa te gandesti din punct de vedere stiintific, poate exista o infima sansa de 0. 0001 %, insa iti zic din proprie experienta ca asta e unu din principalele motive pentru care o faceam cat timp era pe ciclu, pentru ca nu aveam niciun stres si puteam sa ejaculez in ea, in 6 ani nu a ramas niciuna gravida cu metoda asta.

| MrLucas a răspuns:

Ca o masura in plus de precautie, nu e indicata ejacularea inauntru in ultimele 1-2 zile din menstruatie, tocmai pentru ca spermatozoizii traiesc aproximativ 3 zile in interior, deci cand menstruatia se apropie de final, stop!