| RAY a întrebat:

Poti sa urasti si sa iubesti in acelasi timp?

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu, nu poti fi bun si rau in acelasi timp, cam asa suna.

| Sofer a răspuns:

Dacă urăști pe cineva. Atunci de ce mai iubești?

| Nemessys a răspuns:

Da, sa urasti pe cineva de care esti atasat.winking sau de care ai nevoie sau care-ti indeplineste anumite nevoi emotionale/sexuale.

| Apokales a răspuns:

Asta ar insemna ca ura si iubirea nu-s in antiteza. Poti sa urasti anumite iesire ale persoanei care este alaturi de tine, sa urasti anumite aspecte ale ei, dar in ansamblu s-o iubesti. In general nu poti face aceste doua lucruri in acelasi timp, doar daca nu-mi demonstrezi sau nu ma lamuresti cu faptul ca cele doua cuvinte sunt antonime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu! E doar in capul tau. Dacă iubești pe cineva nu il vei ura niciodată si vice versa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| aneliram a răspuns:

Sincer, de fapt cred ca este iubire, dar ajungi să uraști pentru că te rănește.

| SLS92 a răspuns:

Ca sa te placa fetele mai intai invata sa te iubesti pe tine si pui in paranteza CEA MAI ORDINARA MINCIUNA

| ZEwLupu a răspuns:

Da, poti sa urasti pe cineva si sa iubesti pe altcineva.