| EuYana a întrebat:

Povestea mea e complicata...dar totusi sper ca ma puteti ajuta.Totul a inceput inainte de vacanta de vara, la scoala.Intr-o zi stateam in clasa si unii dintre copii au inceput sa imi zica ca unui baiat din clasa paralela ii place de mine.(nu dau nume)Dupa aceea am inceput sa il plac si eu.Dar totul a luat o intorsatura la care chiar nu ma asteptam.simpla simpatie pe care o aveam pentru el s-a transformat treptat intr-o obsesie.Pe timpul vacantei de vara eu am continuat sa il plac dar cred ca pana la urma sentimentul nu a mai fost reciproc.Cu inceperea noului an scolar am devenit din nou "obsedata" de el.Chiar nu stiu de ce.....Sufar in fiecare zi, am devenit singuratica.Ce sa fac ca sa il uit? Va rog doarte mult, luati in serios intrebarea asta! Multumesc de raspunsurihappy

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

Vorbeste cu el si incearca sfaturile de flirt pe care le gasesti pe net sau in reviste, chiar ajuta. Poate sentimentul e reciproc. Daca e indiferent si rece... atunci poate nu te place, asa ca ca sa il uiti stai mai mult cu prietenele si flirteaza cu altii (chiar daca nu ii cunosti sau nu iti place de ei), dar asta ajuta destul de mult. Poate stiu prietenele tale pe cineva dragut.
Eu am reusit sa trec peste unul de care era disperata si chiar il visam, si la mine e mai rau ca era vecin cu mine!
Deci succes si incearca sa stai cat mai mult cu el sau sa il eviti! Incearca variantele pe rand.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai devenit,, obsedata,, numai ca stiai ca baiatul te place si sunt sigura ca daca nu iti zicea nimeni ca te place, nici in ziua de azi nu stiai de existenta lui

| TuguiMihai1 a răspuns:

Exista doua varieate:
1.treci sigura peste ata lunduti puterea si dedifute lucrilor care iti plac
2. o relatie tampon care te va ajuta sa treci peste asta