| JessicaLove a întrebat:

Povestea mea începe așa. Eu am fost in sesiunea de iarna și m-am certat cu iubitul meu deoarece eram stresată pentru examene și nu puteam invata de el căci el tot asculta manele și bea in timp ce eu eram agitata pe acolo și tot ce îmi spunea era "Lasa ca o sa copiezi"laughing bineînțeles ca m-am suparat. Și astfel am ajuns sa ma despart de el ..mai aveam noi și alte probleme. In fine, după o perioada (câteva luni) mi-am zis ca poate am exagerat, ca poate poate dacă ii explicam mai pe îndelete cum e treaba, ca trebuie sa invat, nu trebuia sa decurg la despărțire. Așa ca am încercat sa vorbesc din nou cu el. Sa fie clar, el mai îmi scrise pe parcurs ca ii e dor de mine și așa... iar eu când i-am scris a zis: e prea tarziu, sa plec, ca mi-am bătut joc de el, ca am fost neimplicata și etc. Ok, recunosc, eu nu prea ii propuneam sa ne vedem (aproape deloc chiar) pentru ca el era genul acela de persoana "Oo iar acolo nu am chef etc" așa ca nu ii spuneam. Dar cum sa îmi spună ca sunt neimplicata având in vedere ca Weekend de Weekend dormea la mine?laughing adică sta in casa mea și tot eu sunt neimplicata? Îmi reproșa ca nu dorm la el, mergeam dar ii puneam pe ai mei sa vina după mine. Pentru ca, el cu ai lui aveau in casa 2 camere! Nu ma lăsau sa dorm cu el deci dormeam cu sorasa și el se înghesuia cu ai lui. De aceea nu voiam, ca sa nu ii deranjez. Și ii pun pe ai mei sa vina noaptea și tot eu sunt nasoala ca nu vreau sa rămân? Nu pot înțelege chestiile astea. Reproșa ca nu mergeam eu cu prietenii lui dacă ma chema, pai el era gen " am venit cu ăla pana aici " nici nu ma mai invita. Mergea direct. Și gen eu stau la tara și mereu când mergeam in oras trebuia sa vina după mine, ma simteam prost ca nu îmi lua bani niciodată de benzina așa ca de exemplu când rămânea la mine eu luam de mancare, sau baut (mai beam vin seara ) sau de ex i-am scos laptopul de la reparat și nu i-am luat banii. In oras, niciodată nu plătea doar el. Faceam cu rândul sau chiar erau dati in care plăteam eu mai mult. Îl iubesc mult. Și nu îl pot uita. Deși mi-a zis sa îl las in pace, eu tot ma gândesc la el / pentru ca indiferent de aceste lucruri, mi-a fost alături in momentele grele. Dar nu pot sa înțeleg cum ii spui unei persoane ca îți e dor și când iți scrie și ea ii spui sa plece?! A fost o faza mai nasoala, am fost la o zi de nastere și a fost și un prieten de a lui. Eu pe atunci sufeream, am baut și am plans bineînțeles (regret asta) și normal ca ăla i-a spus, ca am fost beata și etc. Și el atunci normal ca a ascultat vorbele aluia "cum ai putut fi cu asta vai cât bea". Ok. Recunosc, am avut antecedente când m-am îmbătat fiind cu el la majorate, fiind destul de sensibilă la alcool și nu ii placea sa ma vadă așa. Dar de exemplu, de revelion și el s-a îmbătat groaznic. Și de multe alte dati. In fine. Nu știu ce sa fac. Sa îl mai caut dacă mi-a zis sa îl las in pace? De ce crede ca îmi bat joc de el când eu n-am făcut o sad nu știu îmi lipsește atat.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te manipuleaza, de aceea incearca sa dea toata vina pe tine!
Da-i pace, viitor fericit alaturi de un asemenea om, nu poate exista!
Sunt vreo 3.5 miliarde de barbati pe lumea asta si tu te cramponezi si iti cauzti vina, din cauza unui mitocan care te manipuleaza?
Hai fetita, ca poti mai mult de atat!

| mihai69 a răspuns:

Dacă bea și ascultă manele ai deja motive suficiente să nu (mai) fii cu el, indiferent când face chestiile astea.

| Freya1 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar voi impreuna nu aveti viitor.
Si tu si el aveti nevoie de cineva care sa va linisteasca si sa va aduca cu picioarele pe pamant, nu sa va instige mai mult la prosti.Consumul de alcool, chefuri cu manele, petreceri continue si nici un plan de viitor nu face bine unei relati ce se presupune ca e serioasa si stabila.Cred ca trebuia sa va maturizati intai.
Nu era nimic gresit daca iti platea el un suc, sau daca nu dadeai si tu bani de benzina ca in fond esti iubita lui si ar trebui sa faca lucurile astea de placere si pentru ca te iubeste, iar faza cu neimplicatul cred ca este vrajeala sau o traducere la "de ce dracu inveti si te preocupi cat de cat de viitorul tau in loc sa bem si sa facem chefuri". Intr-un cuplu trebuie sa existe compromis si mai ales CREIER.Ce poate tu aveai dar ti-l manca el tragandute in jos cu obiceiuri urate.
Lasa-l in pace si mergi inainte dar mai linistita si la locul tau, ca deja si lumea vorbeste ca "nu esti buna" si nu cred ca eticheta asta vrei sa o ai.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a zis sa il lasi in pace, inseamna ca nu vrea o relatie cu tine.

| Justme1997 a răspuns:

Tu nu îl vezi ce bădăran e? Pe bune, nu pricep... Ești mai ok single decât cu așa tip

| dragodana a răspuns:

Salut! Cumva este Taur? Sau e vreun idiot?
Du-te si lasa-l ca nu te merita! Tu esti la facultate si trebuie sa inveti. Daca el nu intelege e treaba lui.Mai sunt baieti pe lume.
Normal ca iti lipseste. Timpul le rezolva pe toate.Stiu ca suna a cliseu, dar este adevarat.
Iesi cu prietenii/colegii de facultate si astfel schimbi mediul.Va fi bine.

| Mihaigay a răspuns:

Se vede ca nu tea batut destul faa jagardeaua dreacu du-te si cereti scuze