| r3spectt a întrebat:

Prea timid, prea tampit nici nu stiu cum sa ma mai caracterizez...
Am 18 ani, ultimul an de liceu, am o situatie financiara foarte buna dar parca simt ca totusi imi lipseste o "iubita"
Am refuzat pana acum orice relatie cu vreo fata(chiar daca ele au facut primul pas.)
Deci am inceput sa ma satur sa fiu singur, cand vad in lumea asta zeci de baieti care au langa ei fete mult mai dragute si mai frumoase decat ei, imi vine sa ma dau cu capu de toti peretii si sa urlu cat pot de tare.
Ma intrebe eu oare ce am? Sunt destul de frumos din spusele fetelor, am situatie financiara pe care multi si'ar dorio, sunt foarte civilizat cu bun simt, dar cred ca toate astea in ziua numai au niciu folos...
Am intalnit o fosta colega de clasa in'trun maxi taxi si mi-a placut foarte tare de ea, tin mintea ca in generala ma placea dar eu eram atent sa invat...acum parca mi'as dori o relatie sau mai bine zis cu o fata draguta.
Dar problema CEA MARE este ca ceva ma opreste sa ma bag in discutie cu ea/ele.Nu ma simt sigur pe mine iar asta ma macina completcrying. Nici nu imi mai arde de bac, cu toate ca vreau sa dau mai departe.cand ajung acasa ma gandesc si imi reprosez, ba esti un fraier, sunt unii mai urati mai tampiti ca tine si au ceea ce tu poate doar ai visat.chiar ma macina aceasta traire, mai nou ascult numai muzica trista. mi'ar face mare placere daca as putea sa discut cu vreunul dintre voi despre acest subiect, chiar ma simt neputincios) crying sad again...

Răspuns Câştigător
| Forevăr a răspuns:

Pai, cum ai spus tu, esti timid.Incearca sa fii deschis. Oricarei fete i-ar placea un tip : cu o situatie financiara buna happy. Tu esti genul de baiat "cu bani" dar in acelasi timp "sarac" big grin Nu ar trebui sa fii timid, Deschide-te! Fii sigur pe tine. Daca iti place o fata incearca sa te imprietenesti cu ea, cerei id-ul, nr de telefon. Vorbiti deschis big grin Daca pana acum fetele au facut primul pas, sa fie cu tine; acum fa-l tu. Cauta-ti o fata cu interese in comun, vorbiti deschis, vorbiti la telefon, la scoala. Desi, eu sunt fata, sunt extrem de timida big grin Sunt deschisa cu colegii apropiati, cei care ii cunosc de mult timp... Organizeaza o petrecere ( idei.:-J ) In care sa iti inviti colegii, vechi, noi, fete, baieti. Distrati-va, asa poti cunoaste si tu o fata. 2, 3, 4. happy Si eu cand vad fete extrem de urate cu baieti extrem de frumosi, si ma intreb : ce are aia si eu nu am? Ei bine, ea este opusul timiditatii.
Sper sa iti gasesti pe cineva care sa te merite, si sa nu se foloseasca de banii tai big grin

Pa, pa.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi-i serios. esti genul de baiat educat si stilat, deci nu esti pentru orice fata. iti trebuie o domnitza ca tine :desteapta draguta, fi-i atent imprejurul tau, sigur o vei observa-owinking

| KrazyK a răspuns:

Mda... aceiasi problema ca la mine. Si eu am crezut ca doar eu am asa probleme. Nu stiu, sunt mai timid si poate da asta. Mi-e frica sa fac primul pas... daca nu ii place de mine atunci ce fac? stau cu ea in banca la scoala, simt ca nu ii sunt indiferent, vorbim toata ziua despre orice dar mi-e frica sa o intreb. eu ce fac?

| Anca95 a răspuns:

Gandeste-te putin si la tine, insa si la scoala e un an important pentru tine.Incearca sa imbini utilul cu placutul.Mai iesi si tu in oras cu prietenii si incearca sa faci tu primul pas si sa fii tu insuti.Sa nu adopti o masca de bad boy doar pentru a parea mai interesant sau cine stie pentru ca din spusele tale in momentul de fata esti destul de vulnerabil.Nu mai dispera o sa apara si julieta ta.Iar chestia cu banii mi se pare abslut absurda crezi ca iti vei gasi o iubita doar pentru ca ai bani? Sa fim seriosi cine te iubeste te iubeste asa cum esti tu, cu bune si cu rele nu pentru ca ai bani. Daca spui in stanga si in dreapta ca vai sunt super bogat nu o sa ai parte decat de profitoare care vor sa-ti pape banii si nu o sa ajungi sa cunosti acel sentiment si anume iubirea, sau poate ca da insa nu iti va impartasit (a sunat cam trist, stiu). Deci fii tu insuti poate putin mai sociabil si nu te schimba lumea are nevoie de oameni ca tine. Pupici:*

| tudorica1800 a răspuns:

ASA e si la mine sunt timid si nu sunt ca ceilalți care au o prietena si aia sunt nesimtiti dar eu nu sunt asa ca ei si nu știu ce sa fac

| xInnaAlinaxD a răspuns:

Pai gasesteti o fata cu care sa ai lucruri in comun. si cu care sa poti vb liber. sa fie amuzanta si draagutza. afla chestii despre ea. si bagate in vorba cu ea. despre chesttiile care ii plac. fi ingenios. fa-o sa se simta speciala

Baftakiss

| Tigrita a răspuns:

Si eu sunt in postura ta. Sunt cativa factori pentru care nu iese. Unul l-ai gasit chiar tu: frica sa vorbesti cu ele. Daca vrei sa vorbim mai mult uite idul meu chiron_me

| dolcEE a răspuns:

Esti de-a meu.

| TilaTequila a răspuns:

Al meu esti! laughing Sunt fata si pot spune ca sunt in aceeasi situatie. nu stiu cu ce gresesc, ma rog. Daca as putea sa-ti dau un sfat...fi atent! cand te simti singur, ai tendinta sa te agati de orice apare in calea ta, asteapta, nu se stie cand apare o fata perfecta pentru tine. Incearca sa fi observator, uite-te la ceilalti baieti cum abordeaza fetele, sau daca simti ca-ti place una in mod special, fi tu! asta conteaza cel mai mult, daca va fi sa ai ceva cu ea, vei avea. abordeaz-o cum numai tu sti, prin felul tau unic si va iesi perfect. Succes! :*