| rembo90 a întrebat:

Prezervativele au marimi diferite sau sunt toate de aceeasi marime? Recunosc nu prea imi place sa le folosesc si nu stiu. happy

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezevativele se cumpara in functie de grosimea penisului deoarece in general sunt mult mai lungi decat un penis de marime/lungime medie.In functie de latime sunt 4 marimi S (smal), M (medium), L (large) si XL (extralarge) Latimea este cuprinsa inte 45mm si 56mm. Ca lungime fiecare marime de fabrica cu lungimea de 178mm. 195mm si 205mm. Pentru a sti care marime ti se potriveste poti folosi un tub pe care se infasoara hartia igienica. Daca intre penisul in erectie si peretele acelui tub ramane suficient spatiu marimea recomandata este S. Daca ramane foarte putin spatiu ai nevoie de marimea M, daca intra cu greu/fortat marimea corespunzatoare este L iar daca nu intra/este mult mai groasa iti trebuie XL.

| minrest a răspuns:

E bine ca nu folosesti, sunt mult mai bune baloanele normale, colorate si cu pudra de talc pe ele, prezervativele se sparg cand le umflii. Sunt de mai multe dimensiuni, desigur, si la noi in tara se gasesc cam toate dimensiunile. Salut.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

1.Tu nu ai cumparat un prezervativ in viata ta si esti foarte virgin, un fel de fecioara maria :))
2.Hai sa nu fiu rau si sa iti dau o sansa chiar daca nu recunosti ca esti o mica virgina.
La dimensiunea aia cel mai probabil durex de 56 mm sunt de ajuns, adica cele normale.

Dar na: http://www.seximus.ro/intrebari_protectie/marime_prezervativ.php

| cristinela4 a răspuns:

Sunt de mărimi diferite, e clar ca buna ziua, că și penisurile sunt de dimensiuni diferite!

Răspuns utilizator avertizat
| cristinela4 a răspuns:

Asta damu niș eu nu știu, întrebi farmacista! Sau cumperi la ghici!

Răspuns utilizator avertizat
| DroGhys a răspuns:

Sunt pe marimi.
Totusi cui crezi ca ii place sa foloseasca? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| DroGhys a răspuns:

Du-te la magazin, cere un pachet de durex sau ce vrei tu si iti garantez ca iti vine!winking

| djlukass a răspuns:

Deci citesc o intrebare ca te prapadesti de ras cu ce intrebari au copii de 12 ani, iar tu pui o intrebare si mai stupida ca ei. Pai ma asta tu esti in masura sa ii judeci pe alti? ca nu inteleg, cand tu pui asemenea intrebari. Pai nici tu nu esti prea departe de ei ma prapaditule de ras.

Răspuns utilizator avertizat
| djlukass a răspuns:

Pai daca esti frustrat cum sa nu raspund? Esti prea plin de tine baietas si nu esti decat un virginel care habar nu are cu ce se mananca sexul.

| AndrewAndy a răspuns:

Prezervativele sunt de trei marimi... de handicapati, de normali si de armasari.