| ClassyMadafaca a întrebat:

Prezervativele sunt pe marimi? Care sunt marimile (si centimetri- De exemplu: de cati cm. e cea mai mica marime?).

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ia-o pe cea mai mica

| ClassyMadafaca explică (pentru whatevernvm):

Stiam cand am vazut ca mi-ai dat raspuns ca e unul ironic. happy Presupun ca esti dornica dupa pu** si nu stii cum sa ceriwinking Asa ca da-te-n gatu' ma-tii.

| whatevernvm a răspuns (pentru ClassyMadafaca):

De unde stiai?smug

| ClassyMadafaca explică (pentru whatevernvm):

In poza de profil te uiti in doua parti deodata rolling on the floor) Ia-ti in pul* mea niste ochelari. Jet.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele sunt fabricate de obicei pe circa 5 dimensiuni ca largime si 3 dimensiuni ca lungime, pentru ca si marimea penisului difera foarte mult atat ca lungime dar mai ales ca grosime. Din acest motiv pentru ca un prezervativ sa stea fix pe penis, acesta trebuie sa aiba o anumita largime, lungimea avand mai putina importanta. Aproape toti producatorii de prezervative respecta un anumit standard de lungime, astfel ca acestea sunt de 178mm, 195mm si 205mm. Exista si prezervative extra lungi de 251mm. Ca largime gama este mult mai variata aceasta incadrandu-se de obicei in valorile de :44, 47, 53, 57, 63, 66 toate in mm daca marimea este reprezentata prin numere, sau prin litere "S", "M", "L", "XL" sau "ExtraXL". Latimea prezervativului se masoara prin asezarea acesteia aplatizata pe un suport si nu ca diametrul inelului ingrosat de la capatul deschis. Cea mai mica marime fabricata este notata prin folosirea unei litere "S" adica "small", sau masura data in mm aceasta fiind de obicei de 43-44mm latime si 178mm lungime.

| Florentina9210 a răspuns:

De ce intrebi, vrei sa vezi daca ti se potriveste vreunul?

| Congelator a răspuns:

Le gasesti in functie de grosime, nu lungime big grin