| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea are un ciclu neregulat! Ultimul ciclu a fost pe 17 noiembrie, iar noi am avut contact sexual neprotejat pe 28 noiembrie la ora 00:30-01:00 (contact care a durat maxim 1 minut intre penis si vagin pentru ca mi-am dat seama ca nu am protectie), in perioada aceea sunt sanse sa fii fost in perioada ovulatiei! Dupa ce contactul intre penis si vagin a fost intrerupt am continuat cu altceva, iar eu am ejaculat afara dupa 3-5 minute! A doua zi la mai putin de 12 ore a luat Escapelle (pastila de urgenta). A luat pastila deoarece exista teama aceea din cauza lichidului pre-ejaculator! Dupa 6 zile de la pastila a inceput o sangerare care arata fix ca menstruatia ( sangele curgea ca de-obicei, culoarea la sange normala, crampe de stop si a durat 6 zile aceasta sangerare) Intrebarea mea este: Exista sanse sa fi ramas insarcinata dupa sangerarea aceasta si plus ca nu am ejaculat in interiorul vaginului?
Va rog sa ma ajutati sunt foarte stresat! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, prietena ta nu poate sa fie gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu ti-ai dat seama ca ai făcut fără protecție. Ai făcut-o cu ochii inchisi laughing
Dacă ai avut norocul sa nu scapi nimic in ea. Nu rămâne gravidă. Data viitoare fai cu protecție ca e cel mai sigur si sănătos.

| Dorin976 a răspuns (pentru Sofer):

Pai nu mi-am dat drumu in ea... dupa 3-5 minute mi-am dat drumu, dar afara! Si a luat si pastila de urgenta!